Kadın Girişimciler Kurulu Başkanlığı’na mevcut Başkan Gülper Gündüz Yassı seçilirken, Genç Girişimciler Kurulu Başkanlığı’na ise yine mevcut başkan Osman Vergiveren seçildi.  

NTSO bünyesinde faaliyetlerini devam ettiren Kadın Girişimciler Kurulu ve Genç Girişimciler Kurulu’nun İcra Komitesi geçtiğimiz günlerde yapılan seçimlerle belli olmuştu.

Yeni oluşan Kadın Girişimciler Kurulu ve Genç Girişimciler Kurulu’nun İcra Komiteleri ilk toplantısını Nevşehir TSO toplantı salonunda Yönetim Kurulu Üyesi Şerafettin Acer ve Genel Sekreter Av. İbrahim Akgür’ün katılımıyla gerçekleştirdi.

Kurulların ilk gündem maddesini ise, başkan ve başkan yardımcılarının seçilmeleri oldu. Görev dağılımı yapıldı.

Kadın Girişimciler İcra Kurulu kendi arasında yaptığı seçimlerde mevcut Başkan Gülper Gündüz Yassı aynı göreve tekrar seçilirken, başkan yardımcılıklarına, Selma Küçükgül ve Dilek Yulaf seçildi.

Genç Girişimciler Kurulu’nda ise, yine mevcut başkan Osman Vergiveren seçilirken, başkan yardımcılıklarına Arif Öbekli, Kenan Kavdır ve Semih Aldatmaz seçildi.

NTSO Kadın Girişimciler Kurulu Başkanlığına tekrar seçilen Gülper Gündüz Yassı, kendine gösterilen güvene layık olmak için elinden gelen çalışmayı göstereceğini belirterek, “Kurulumuz, topluma faydalı olabilmek için emek harcayan insanların bir araya geldiği bir çatı sivil toplum örgütü. Topluma bir şeyler verebilmek için bir aradayız. Burada birbirimize destek olabilmemiz çok önemli. Öznemiz kadın ama hitap ettiğimiz kesim çocuğundan yaşlısına, kadınından erkeğine tüm toplumu kapsayacak. Herkesin fikrine açığız. Enerjilerimizi güzel bir şekilde yoğurursak, Odamız Yönetim Kurulu Başkanımız Arif Parmaksız ve Yönetimi’nin de desteğiyle Nevşehir adına yeni dönemde de iyi şeyler yapacağımıza inanıyorum.” diye konuştu.  

“AMACIMIZ GİRİŞİMCİLİĞİ ÖZENDİRMEK”

NTSO Genç Girişimciler Kurulu Başkanlığına yeniden seçilen Osman Vergiveren ise, “Yeni kurul üyelerimizle birlikte yeni fikirler ve projeler üreterek sürdürülebilir projeler ortaya koyacağımıza inanıyorum. İki kurulun birlikte hareket edebileceği bir yapı kurmak istiyoruz. Kurul üyemiz olmasa bile amaca hizmet edecek her kişiye kapımız açık. Temel amacımız, girişimciliği özendirmek. Bizim en büyük avantajımız, Nevşehir TSO Yönetim Kurulu Başkanımız Arif Parmaksız’ın her zaman yanımızda olması olacak. Gerek TOBB Başkanımız Sayın Rifat Hisarcıklıoğlu’nun gerekse Oda Başkanımız M. Arif Parmaksız’ın kurulları çok desteklediğini biliyoruz. Yeter ki bizler doğru proje üretelim ve ne istediğimizi bilelim. İnşallah yeni dönemde devraldığımız bayrağı daha yukarılara taşıyacağız.” dedi.

WhatsApp Image 2023-10-30 at 16.58.40

Editör: Ravza Nur Baydemir