Türkiye Bilimsel ve Teknik Araştırma Kurumu’nun (TÜBİTAK) “100. Yıl Özel Çağrısı” kapsamında NEVÜ tarafından çevrim içi olarak düzenlenen ve BC Partnering Kurucu Ortağı Kıdemli Proje Uzmanı Çetin Akın’ın eğitmen olarak yer aldığı proje eğitimine, NEVÜ Rektör Danışmanı Prof. Dr. Seydi Battal Gazi Karakoç ve akademisyenler katıldı.

Üniversite olarak bilimsel çalışmalara büyük önem verdiklerini ve desteklediklerini söyleyen NEVÜ Rektörü Prof. Dr. Semih Aktekin “Üniversiteler nitelikli eğitim – öğretim faaliyetleri yürütmelerinin yanı sıra yanında bilimsel çalışmalar yürüten kurumlardır. Biz de üniversitemiz akademisyenlerini bilimsel araştırmalar yapmaya teşvik edecek her türlü desteği kendilerine verirken,  bunun için de gerekli alt yapıyı sağlamaktayız” dedi.

NEVÜ'nün masa tenisi takımları Süper Lig’e yükseldi NEVÜ'nün masa tenisi takımları Süper Lig’e yükseldi

Aktekin devamında “Akademisyenlerimizin projelerini üniversitemizin Bilimsel Araştırma Projeleri (BAP) bütçesi ile desteklemekteyiz. Ancak bu desteğin ötesinde TÜBİTAK gibi kurumların önemli araştırma destekleri söz konusu. Akademisyenlerimizin nitelikli bilimsel araştırmalarını gerçekleştirebilmeleri için ihtiyaç duydukları fon desteği TÜBİTAK ARDEB tarafından da sağlanmakta. Bunun için de araştırmacılarımızın başarılı projeler yazarak TÜBİTAK’a müracaat etmeleri gerekmekte. Bu noktada akademisyenlerimizin daha başarılı projelerde bulunmaları ve geliştirmeleri için TÜBİTAK ARDEB desteklerine dair kendilerine yönelik eğitim gerçekleştirdik.

Eğitime katılan akademisyenlerimiz TÜBİTAK 100. Yıl Özel Çağrısı, TÜBİTAK ARDEB destekleri ve türleri, kimlerin başvuru yapabileceği, destek miktarları, başvuru prosedürleri ve başvuru takvimi gibi konularda bilgilendirildi. Ayrıca Teknoloji Transfer Ofisimiz düzenlediğimiz eğitime katılan ya da katılamayan, proje yazım süreçlerinde desteğe ihtiyaç duyan tüm araştırmacılarımıza yardımcı olmakta ve destek vermekte. Düzenlenen bu önemli eğitime, eğitmen olarak katkı sağlayan Çetin Akın beye ve programa katılan tüm akademisyenlerimize teşekkür ediyorum” dedi.

Editör: İsmail Irmak