Kapadokya jeotermal kaynakla sağlık turizminde de ön plana çıkacak Kapadokya jeotermal kaynakla sağlık turizminde de ön plana çıkacak

Türkiye’nin doğal, tarihi ve kültürel zenginlikleriyle dünyaca tanınan önemli turizm diyarı Kapadokya’nın tarihi ve turistik merkezleri gün geçmiyor ki önemli kişileri ağırlamasın.

Dünyanın 7 kıtasından yüzlerce milliyete mensup turistlerin ağırlandığı Kapadokya, yerli turistlerin yanı sıra farklı meslek gruplarından konuklara da ev sahipliği yapıyor.

Nevşehir Turist Rehberleri Odası (NERO) Başkanı Özay Onur, göreve başladığı günden beri bölgenin tanıtımına katkı sunabilmek için gece gündüz gayret gösteriyor.

NERO Başkanı Onur, UNESCO Dünya Kültür Miras Listesi’ndeki Kapadokya’daki pek çok tarihi ve turistik noktayı konuklarına tanıttı.

Hafta sonunda bölgeye gelen TBMM Turizm Komisyonu Başkan Yardımcısı, AK Parti Aydın Milletvekili Metin Yavuz’a eşlik eden Onur, bölgenin geçmişten bugüne taşıdığı kültürel miras ve bölgenin bundan sonraki süreçte ortaya koyacağı hedef ve planlamaları anlattı.

Onur, Yavuz ile Kapadokya’da yaptığı geziye dair fotoğrafı sosyal medya hesabında paylaştı.