Toplantının açılış konuşmasını yapan Şube Başkanı Tayfur Urgenç; “Aziz Türk Milleti asrın felaketi ile karşı karşıyadır. Türkiye tek yürek devlet millet el ele vererek birlikte yaraları sarmaktadır. Aziz milletimize başsağlığı, yaralılara acil şifalar diliyorum. Bu süreçte hiçbir karşılık beklemeden milli birlik ve beraberlik anlayışıyla milli bir gönül seferberliği ile insani değer ve duygularla yardımda bulunan her bir eğitim çalışanı arkadaşıma gönülden teşekkür ediyorum. Depremin ilk gününden beri acıları en aza indirgemek için sahada idik. Bu hususta fedakârca görev yapan sorumluluk üstlenen değerli eğitim çalışanlarına teşekkür ediyorum.” dedi.

Toplantıda yapılan ve yapılacak çalışmalar yönetim kurulu üyeleri ile istişare edilerek yeniden planlama yapıldı.

Başkan Urgenç tarafından Türk Eğitim Sen Nevşehir Şubesinin “Deprem” başlıklı toplantısında konuşulanlar ve alınan kararlar maddeler halinde açıklandı. Açıklanan kararlar şöyle:

1. Kısa süre içerisinde tüm eğitim çalışanlarını davet edeceğimiz Kan Bağışı kampanyası düzenlenecektir.

2. Türk Eğitim Sen üyeleri tüm meslektaşlarımız ve eğitim çalışanları ile birlikte Nevşehir Valiliği AFAD koordinasyonu ile kapalı spor salonunda görev yaptılar. Yapmaya da devam etmektedirler.

3. Tüm eğitim çalışanları depremin ikinci günü Nevşehir İl Milli Eğitim Müdürlüğünün Adıyaman iline yaptığı 3 Tır yardımın toplanması ve düzenlenmesi için fedakârca görev yapmışlardır. Üyelerimizin ve eğitim çalışanlarının şahsi yardımlarının yanında Türk Eğitim Sen Nevşehir şubesi olarak ta giden ilk tıra 1500 ekmek desteği sağladık.

‘İŞKUR Kampüs Hizmetleri’ Kapsamında NEVÜ Öğrencilerine Eğitimler Veriliyor ‘İŞKUR Kampüs Hizmetleri’ Kapsamında NEVÜ Öğrencilerine Eğitimler Veriliyor

4. Tüm İl-ilçe-Üniversite ve Kadın Komisyonumuz, üyelerimiz ve eğitim çalışanları ile birlikte Nevşehir Valiliği İl Milli Eğitim Müdürlüğü koordinesinde depremin etkisini en aza indirecek her görevi yerine getirmişlerdir. Getirmeye de devam etmektedirler. Spor salonu, KYK yurtları, Öğretmenevi vb. yerlerde görev almaktadırlar.

5. Türk Eğitim Sen Nevşehir Şubesi olarak Adıyaman’da ki depremzedelere ulaştırmak üzere şubemize ulaştırılan battaniyeleri Şube Başkanı Tayfur Urgenç bizzat Adıyaman’a giderek depremzedelere teslim etmiştir.

6. Nevşehir kamuoyu ve eğitim çalışanlarının nakit yardımları için AFAD hesapları ve SMS numaraları paylaşılmıştır.

7. Türk Eğitim Sen Nevşehir şubesi tarafından yapılması planlanan -zorunlu olanlar hariç- etkinlik, faaliyet ve aktiviteler 2022-2023 eğitim ve öğretim yılının sonuna kadar ertelenmiştir.

8. Hayırlı olsun, doğum, düğün ziyaretlerinde takdim edilen hediye, çiçek vb. 2022-2023 eğitim ve öğretim yılının sonunda kadar depremzedelerin ihtiyacının karşılanması için AFAD’ın deprem hesabına hediye verilecek her bir üyemiz adına yatırılacaktır. Üyelerimize yapılan yardım zarfları ulaştırılacaktır.

9. Türk Eğitim Sen Nevşehir şubesi olarak eğitim çalışanlarının yardım ve destekleri ile ilimize gelen 10 ailenin ev ihtiyacı ve eşya ihtiyacı karşılanmıştır. 5 aileye dolaylı yardımda bulunulmuştur. Eğitim çalışanlarının desteği ile erzak ve gıda yardımında bulunulmuştur. Ekonomik şartlarımız doğrultusunda yardımda bulunmaya devam edilecektir. Ev eşyalarının taşınması yüklenmesi hususunda araç desteği sağlayan vatandaşlarımıza ve Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı gençlerine hassaten teşekkür ediyorum.

10. Sendikamıza ulaştırılan ayni ve nakdi yardımların AFAD merkezine yönlendirilmesi yapılmıştır.

11. Bugünden itibaren de Nevşehir Valiliği ve AFAD ile koordinasyon halinde çalışmaya devam edilecektir.

12. İlimizde bulunan Deprem bölgesi doğumlu üyelerimiz meslektaşlarımızla irtibat kurularak herhangi bir ihtiyaçlarının olup olmadığı teyit edilmiş, deprem bölgesi ile irtibatlı üyelerimizle iletişim halinde olunmuştur.

13.Türk Eğitim Sen Genel Merkezi şube başkanlarımızın maaşlarından şube başkanlarının da talebiyle kesinti yaparak 256 bin TL’yi AFAD deprem yardımlaşma hesabına yatırmıştır.

14. Türkiye Kamu Sen kendi öz kaynakları ile 8 Milyonluk ayni yardımı deprem bölgesine ulaştırmış, Tek Yürek Türkiye kampanyasında da AFAD’a nakit 2 milyon bağış yapmıştır.

15. Son olarak Hatay Kırıkhan bölgesine kuru gıda, yakacak ihtiyacını götüren Eyüp Çetin hocamıza desteklerinden dolayı, Depremzedelere ulaştırmak üzere Kavak Belediye başkanımız Feridun Bağcı’ya her ihtiyaç duyduğumuzda patates ihtiyacımızı karşıladığı için teşekkür ediyoruz.

15. Türk Eğitim Sen Nevşehir şubesi olarak depremin ilk gününden beri alanda çalışmaya devam ediyoruz. Devlet millet el ele birlikte her zorluğun üstesinden geleceğiz.

depremt4depremt3depremt1depremt2