Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesinde de yetkili sendika 374 üye ile Türk Eğitim Sen olmuştu. Buna göre Türk Eğitim Sen 2 bin 340 üye ile Nevşehir’de en fazla üyeye sahip sivil toplum kuruluşu oldu.

Türk Eğitim Sen milli eğitimde kendisine en yakın sendikaya 102, üniversitede de 28 üye fark atarak yetkili sendika oldu.

Türk Eğitim Sen, milli eğitim ve üniversite toplamında ise 130 üye farkı ile yetkili sendika oldu. Bir sivil toplum kuruluşunda 2 bin 340 üye Nevşehir’de tarihi bir rekor olarak kayıtlara geçti.

“2 BİN 340 BİZİM İÇİN BİR SAYI DEĞİL BİR MÜCADELENİN ONURUN ADIDIR”

Türk Eğitim Sen Nevşehir Şube Başkanı Tayfur Urgenç konu ile ilgili yaptığı açıklamada, “Verilmeyecek şeyler vardır, şan gibi şeref gibi…” dizelerini yüreklere nakşeden 2 bin 340 ilkeli ve kararlı duruşun simgesi, cesur yürek arkadaşıma, eğitim çalışanı dostlarımıza en kalbi duygularımla saygılarımı sunarım. İstikbal değil istiklal mücadelesi olarak gördüğümüz davamızda Biz evlatlarımıza makam mevki değil mücadelemizin şerefini bırakacağız. 2 bin 340 arkadaşım hak arama mücadelesinde Elif gibi dik durmasını da bilir, vav gibi mütevazi duruşunu da ortaya koyar. Biz Türkiye sevdalıyız, Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluş değerleri ve kurucusu Mustafa Kemal Atatürk ile yol yürürüz. Gösterdiği hedeflere yöneliriz. Devletten başka hiçbir yapıya sadakat duymayız. Devleti ebedi müddet anlayışıyla devleti ebed adalet ilkesinin herkese uygulanmasını talep ederiz. Hak ve adalet içerisinde mücadeleye devam edeceğiz. Türk Eğitim Sen varsa eğitim çalışanı güven içerisindedir. 2340 bizim için bir sayı değil mücadele ve onurun adıdır.” dedi.

Kervansaray Dağları eteğinde arıcılık yapan kadın girişimci arı sütü üretimini artırdı Kervansaray Dağları eteğinde arıcılık yapan kadın girişimci arı sütü üretimini artırdı

“ TÜRK EĞİTİM SEN’DE ATATÜRK’Ü, LAİKLİĞİ, İNSAN HAKLARINI BULURSUNUZ”

Başkan Urgenç açıklamasının devamında şu ifadelere yer verdi: “Türk Eğitim Sen 1992 yılından beri 32 yıldır sendikal faaliyetlerinde ne iktidarların saha sorumluluğunu, ne marjinal ideolojilerin temsilciliğini, ne de terör unsurlarının taşeronluğunu yapar. Türk Eğitim Sen’de Atatürk’ü, Türk bayrağını, Türkçeyi, Türk milletini, Türk İstiklal Marşı’nı, insan haklarını, laikliği, adaleti, hakkı, demokrasiyi, cumhuriyetin temel değerlerini, anayasamızın ilk üç maddesini mücadeleyi görürsünüz. Bugün eğitimciye yönelik şiddetin meslek kanununda yer alması için verdiğimiz mücadele, ayrıca meslek kanununda genel başkanımızın ifadesiyle “tekrar dağ fare doğurmasın!” şeklinde yaptığımız etkinlik, eylem ve basın açıklamalarıyla Meslek Kanununda İtibarımızı istiyoruz. Yüksek enflasyon karşısında daha fazla ezilmemek için mali haklarımızın iyileştirilmesi mücadelesi veriyoruz. Hak verilmez alınır anlayışıyla eylem alanlarındayız. Sosyal ve kültürel faaliyetlerle üyelerimizle birlikte olmaya gayret sarf ediyoruz. İnsanı yaşat ki devlet yaşasın! Felsefesi ile Türk Eğitim Sen çalışanların sosyoekonomik refah seviyesini, yaşam kalitesini artırarak Büyük ve müreffeh Türkiye idealini kıymetli eğitim çalışanları ülkemizin aydınları, mütefekkirleri ile birlikte gerçekleştirecektir.”

Urgenç üyelere seslenerek, “Başta Türk Eğitim Sen’i Nevşehir’de yetkili sendika yapan 2 bin 340 üyemize, kurumlarımızdaki uç beylerimize, kadın komisyonumuza, üniversite temsilciliğimize, ilçe ve il yönetim kurullarımıza 1992 yılından beri sendikal mücadelemize omuz veren her bir dava ve yol arkadaşlarımıza, Nevşehir’de sendikal mücadelemizi gönülden destekleyen eğitim çalışanlarına teşekkürlerimi sunuyorum.” dedi.

Kaynak: HABER MERKEZİ