Vali Ali Fidan başkanlığında Valilik Toplantı Salonunda düzenlenen toplantıya, Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi (NEVÜ) Rektörü Prof. Dr. Semih Aktekin, Kapadokya Üniversitesi (KÜN) Rektörü Prof. Dr. Hasan Ali Karasar, İl Jandarma Komutanı Albay Bahittin Murat Yakın, İl Emniyet Müdür Vekili Tarık Ziya Turan, Gençlik ve Spor İl Müdürü Muhsin Özdemir, ilgili kamu kurum ve kuruluşları yöneticileri katıldı.

Toplantıda Gençlik ve Spor İl Müdürü Muhsin Özdemir Nevşehir’de üniversite öğrencilerinin konaklayacağı yurt kapasiteleri, devam eden inşaat durumları, ortaya çıkabilecek ihtiyaçlara yönelik konularla ilgili sunum yaptı.

Ayrıca ilgili kurum ve kuruluş yöneticileri de kendi sorumluluk alanı ile ilgili değerlendirmede bulundu.

Toplantıya dair değerlendirmelerde bulunan Vali Fidan, üniversite öğrencilerinin barınma ile ilgili bir sorun yaşamamaları için ilgili kurumların gerekli hazırlıkları yaparak koordineli bir şekilde sürecin tamamlanacağını söyledi.

Vali Fidan ayrıca eğitim öğretim yılı boyunca ulaşım, trafik ve güvenlik konularında gerekli tedbirlerin titizlikle yürütüldüğünü ifade etti.

Vefat eden sahibinin mezarı başından ayrılmıyor Vefat eden sahibinin mezarı başından ayrılmıyor

Vali Fidan 2023-2024 eğitim öğretim yılının Nevşehir’e öğrencilere, öğretim görevlilerine hayırlı olmasını temenni ederek başarılar diledi.