Öğretim yılı hazırlık ödeneğinin 1 asgari ücret seviyesinde olması gerektiğini kaydeden Urgenç, “Her sene başında öğretmenlerimize verilen öğretim yılına hazırlık ödeneği, sözde yetkili sendikanın altına imza attığı mutabakat gereği bu yıl 1400 lira olarak belirlendi. Komik ve ayıplı bir durum. Öğretmenlerimiz, 1400 lira ile şu ekonomik koşullarda yeni öğretim yılı için nasıl bir hazırlık yapacak düşünülmüyor anlaşılan.” ifadelerini kullandı.

MEB: Ortak yazılı sınavlarda çoktan seçmeli sorular kullanılacak MEB: Ortak yazılı sınavlarda çoktan seçmeli sorular kullanılacak

Taleplerini toplu sözleşme masasına da taşıdıklarını hatırlatan Urgenç, şunları aktardı: “Oysaki Türk Eğitim Sen olarak teklifimizi toplu sözleşme masasına da taşımıştık. Öğretim yılına hazırlık ödeneği 1 asgari ücret seviyesinde ve tüm eğitim çalışanlarına verilsin. Son derece makul ve gerçekçi bir beklenti değil mi? Eğer bu konuda hakkaniyetli bir düzenleme yapılmayacaksa o halde bu ödemenin adı çay şeker ödeneği olsun. Çünkü 1400 lira ile ancak yıllık çay şeker ihtiyacı karşılanabilir.”