Meksika'nın Kapadokya Fahri Konsolosluğu açıldı Meksika'nın Kapadokya Fahri Konsolosluğu açıldı

Ürgüp ilçesine bağlı toplam on mahallede belediye ekipleri, programlı olarak caddeler, sokaklar ve parklar temizlik, alt yapı bakım onarım ve tadilat çalışmalarını gerçekleştirmekte.

Gerek belediye ekiplerince belirlenen gerek vatandaşlardan gelen talepler doğrultusunda hız kesmeden gece gündüz çalışmalar titizlikle sürdürülüyor.

Ürgüp Belediye Başkanı Mehmet Aktürk yaptığı açıklamada,  “Özellikle yaz dönemiyle birlikte mevcut kent nüfusunun yanı sıra gerek yurt içi ve yurt dışından gelen vatandaşlarla artan nüfus yoğunluğunun yaşandığı ilçede çalışmalar gece gündüz aralıksız yürütülmekte. Mahallerimizde belirlenen plan ve program çerçevesinde yürütülen çalışmaları vatandaşlarımızdan gelen talepleri de değerlendirerek yoğun bir şekilde sürdürmekteyiz. Ürgüp ve Ürgüplü hemşehrilerimiz için belediyemizin tüm teknik ekiplerini de seferber ederek köşe bucak, sokak sokak, cadde cadde, mevcut parkları ve yeni kazandırdığımız parklarla birlikte daha temiz daha kaliteli yaşanabilir bir modern kent haline dönüştürmenin gayreti içerisindeyiz.” diye konuştu.