Kurban Bayramı öncesi küçükbaş hayvanlara sağlık taraması Kurban Bayramı öncesi küçükbaş hayvanlara sağlık taraması

Vali Fidan, 10 Nisan Polis Haftası ve Türk Polis Teşkilatının kuruluşunun 179. yıldönümü dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı.

Fidan mesajında şu ifadelere yer verdi: “Aziz milletimizin huzur, güven ve emniyet içerisinde yaşamasını temin etme, vatandaşlarımızın temel hak ve hürriyetlerini koruma, devletimizin bölünmez bütünlüğünü hedef alan her türlü tehlikeye karşı mücadele etme hususlarında büyük cesaret ve kahramanlıklar gösteren, ülkemizin her köşesinde büyük bir özveriyle görev yapan Türk Polis Teşkilatının kuruluşunun 179. yıldönümünü kutlamanın gururunu yaşıyoruz.

Kamu düzeninin ve asayişin korunması, trafik güvenliğinin sağlanması, başta uyuşturucu madde ticareti olmak üzere halkımızın ve gençliğimizin huzur ve güvenliğini tehdit eden her türlü suça karşı önleyici tedbirlerin alınması, suçluların yakalanarak zamanında adalete teslim edilmesi için dürüst ve özverili görev anlayışıyla zaman ve mekân mefhumu gözetmeksizin üstlendiği her görevi yerine getiren Emniyet görevlilerimiz vatandaşlarımızın devlete olan itimadının güçlendirilmesinde büyük bir vazife üstlenmektedir.

Emniyet güçlerimizin, milletimizin kardeşliğini hedef alan terör saldırılarını önlemek ve vatandaşlarımızın güvenliğini sağlamak için terör örgütlerine karşı canlarını ortaya koyarak verdiği mücadeleler ise her türlü takdirin üzerindedir. Üstün bir vazife anlayışıyla hizmet veren Polis Teşkilatımız, gösterdikleri fedakârlık ve kahramanlıkla, bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da bizleri gururlandırmaya devam edecektir.

Bu duygu ve düşüncelerle; Türk Polis Teşkilatımızın 179. kuruluş yıldönümünü ve bu yıl aynı hafta içerisinde idrak ettiğimiz Ramazan Bayramlarını kutluyor, şehit polislerimizi rahmetle, gazilerimizi minnetle anıyor, emekli olan ve görevi başında bulunan kahraman polislerimize de aileleriyle birlikte sağlık, mutluluk ve başarılar diliyorum.”

Kaynak: HABER MERKEZİ