Geçen 39 aydan sonra 31 Mart Mahalli İdareler Seçimlerinde yeniden Nevşehir Belediye başkanı seçilen Rasim Arı’yı makamında ziyaret eden Türkiye Gazeteciler Federasyonu Genel Sekreteri ve Nevşehir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Bayram Ekici ile beraberindeki yönetim kurulu üyeleri başkana tebriklerini iletti.

Karşılıklı görüş alışverişinde bulunulan ziyarette şehrin sorunları, halkın beklentileri ve gazetecilerin sorunları masaya yatırıldı.

Sıcak ve samimi ortamda gerçekleşen görüşmede konuşan NGC Başkanı Ekici, “Biz gazeteciler milletvekilleri, siyasiler, şehrin idarecileri ve halkla her zaman iç içedir ve ortak bir amaç için çalışır. Tek amaçları bulundukları şehirlere hizmet etmek ve o şehirlerin arşivini oluşturmaktır. Bu bilinçle çalışan herkes bizim için değerlidir. Şehrin insanlarına hizmet edecek, halkın refah ve mutluluğunu sağlayacak olan bir belediye başkanı olarak şehrimize en iyi hizmeti sunacağınızdan biz gazeteciler olarak şüphemiz yok. Görevinizde başarılar dileyerek adaleti en güzel şekilde tahsis edeceğinize inanıyor, birlikte güzel çalışmalar diliyorum.” ifadelerine yer verdi.

Başkan Arı da, “Sizlerle birlikte daha önce de çalıştım. Nevşehir’deki basının önemi ve değerini çok iyi biliyorum. Bizler gibi sizlerde bu şehrin kalkınmasına hizmet eden, halkımızın sesi olarak kamu görevini yerine getiren bir sektörün mensuplarısınız.  Her daim sizlerle birlikte çalışarak bu şehrin sorunlarını çözme isteğindeyiz. Gazetecilerin sorunlarını da yakinen biliyorum ve çözmek için elimizden gelen desteği her zaman yapmaya hazırız. Ben de ziyaretinizden dolayı hepinize teşekkür ediyor, Bayram Başkanım nezdinde tüm Nevşehir basınına çalışmalarında başarılar diliyorum” dedi.

Daha sonra Ekici, Nevşehir Gazeteciler Cemiyeti’nin üst kuruluşu olan Türkiye Gazeteciler Federasyonu’nun her bayram çıkardığı ve NGC Başkanı Bayram Ekici’nin sorumlu müdür olduğu “Anadolu Bayram” gazetesini başkan Arı’ya sundu.

Gazeteyi inceleyen Arı, büyük emeklerle ortaya çıkan gazeteye desteğini esirgemeyen herkese ayrıca teşekkür etti.

Ziyarette Yönetim Kurulu Üyeleri Selma Küçükgül, Ahmet Korkmazer ve Ahmet Menekşe de hazır bulundu.  

Nevşehir nöbetçi eczane (30 Mayıs) Nevşehir nöbetçi eczane (30 Mayıs)

Whatsapp Image 2024 04 18 At 18.02.51

Kaynak: HABER MERKEZİ