Başkan Savran, teşkilatın 197’inci kuruluş yıl dönümü ve Zabıta Haftası nedeniyle bir mesaj yayımladı.

Bugüne kadar yaptıkları fedakârca çalışmalardan dolayı başta Nevşehir Belediyesi Zabıta Müdürlüğü’ndeki zabıta personelinin ve ülkenin dört bir yanında vatandaşların huzur ve sağlığı için görevini özverili bir şekilde sürdüren tüm zabıta teşkilatının Zabıta Haftası’nı kutlayan Savran, şunları söyledi:

Altınyıldız Eğitim Kurumlarından İl Emniyet Müdürlüğüne ziyaret Altınyıldız Eğitim Kurumlarından İl Emniyet Müdürlüğüne ziyaret

“4 Eylül 1826 yılından itibaren yerel yönetimlerin en köklü teşkilatı olan zabıta teşkilatımız şehirlerimizde vatandaşlarımızın sağlığını, huzurunu ve esenliğini sağlıyor. Zabıta teşkilatımız belediyelerimizin vitrini, halka açılan kapı, esnafımızın güveninin teminatıdır. Türkiye’nin dört bir yanında olduğu gibi şehrimizde de zabıta teşkilatımız toplumun sağlığı, huzuru, güvenliği ve hayatın akışını en iyi şekilde sağlamak için gece gündüz hizmet ediyor. Şehrimizin her noktasında güzelliklerin yapılması ve olumsuzlukların önlenmesi noktasında gayretlerinden dolayı hepsine teşekkür ediyorum. Tüm zabıta teşkilatının Zabıta Haftası’nı kutluyor, görevlerinde başarılar diliyorum.”

Kaynak: HABER MERKEZİ