Nevşehir İl Sağlık Müdürlüğü tarafından Cumhuriyetin 100. yılı kutlamaları kapsamında AVM’de “100 Yıldır Aynı Aşk ve Heyecanla” temalı fotoğraf sergisinin açılışı yapıldı.

Açılışa Nevşehir Vali Yardımcısı Ahmet Erdoğdu, NEVÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mutluhan Akın, Nevşehir İl Sağlık Müdürü Dr. Mehmet Kayacan, Nevşehir İl Kültür ve Turizm Müdürü Arda Hep, sağlık personelleri ve davetliler katıldı.

Katılımcılar eşliğinde serginin açılışını gerçekleştiren Vali Yardımcısı Erdoğdu, NEVÜ Rektör Yardımcısı Akın ve protokol üyeleri daha sonra sergiyi gezerek yer alan fotoğraflar hakkında bilgi aldı.

100 YILDIR DEĞİŞMEYEN AYNI AŞK VE HEYECAN

Cumhuriyetin ilk yıllarında hizmet veren sağlık çalışanlarına ve sağlık hizmetlerine dair fotoğrafların günümüze uyarlandığı sergide köy köy gezip tedavi yapan doktorlar, fedakârca çalışan hemşireler ve canla başla görev yapan sağlık çalışanlarının o dönemin imkânsızlıkları içerisindeki mücadelelerine dair çok sayıda fotoğraf kareleri yer aldı.

Ayrıca aradan geçen 100 yılda Türkiye'nin sağlık hizmeti sunumunda çağın en ileri teknolojileri ile ön plana çıktığına dair karelerin yer aldığı sergide hizmet binaları, teknolojiler ve imkânlar değişse de sağlık çalışanlarının aşk ve heyecanının hiç değişmediğine vurgu yapan fotoğraf karelerine de yer verildi.

Fotoğraflar, 3 Kasım Cuma gününe kadar sergilenmeye devam edecek.

IMG_3795

IMG_3811IMG_3808IMG_3800

Editör: Ravza Nur Baydemir