Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından bir süre önce Nevşehir Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdür Vekili olarak görevlendirilen Halit Açar görevinden alındı. Açar, Bakanlık tarafından yeniden Ankara’ya alındı.

Açar, sosyal medya hesabından bir mesaj yayımlayarak Nevşehir’e veda etti.

Halit Açar konuyla ilgili yaptığı açıklamada, "Allah’a ısmarladık Nevşehir! Rabbimize hamd olsun. Görev sürem boyunca gece, gündüz; hafta sonu, tatil demeden, kendimden ve ailemden fedakarlık ederek; gerek devletimiz korumasındaki milletimizin emaneti çocuklarımız, engelli ve yaşlılarımız ile kadınlara emanet hassasiyetiyle en iyisini, gerekse Vatanımızı, hürriyetimizi, namus, can ve mal güvenliğimizi borçlu olduğumuz aziz şehitlerimizin kıymetli yakınlarına ve gazilerimize en iyi hizmeti, yine aile ve toplumumuza yönelik sosyal hizmet, sosyal yardım ve önleyici, koruyucu kapsamlı ve en ileri hizmeti sunmanın gayretinde oldum.  Fedakar çalışma arkadaşlarımızla devletimizin şefkat elini ve hizmeti halkımızla buluşturduk. Hizmeti halkımızın ayağına götürdük.

Ramazan umrecileri için seminer düzenlendi Ramazan umrecileri için seminer düzenlendi

Nevşehir’i Dilara’nın aziz halkına, halkın iyiliği için gayret içinde olan sivil toplum kuruluşlarının temsilcilerine ve üyelerine; kamu kurumlarımızın kıymetli yöneticileri ve çalışanlarına; halkımıza hizmette benimle birlikte bir gayreti ortaya koymuş çalışma arkadaşlarıma teşekkürlerimi, sevgi ve saygılarımı sunuyorum. Benden yana hakkım helal olsun." ifadelerine yer verdi. 

Kaynak: HABER MERKEZİ