Öğrencilerin matematik ve fen bilimleri derslerinde edindikleri becerilerin ulusal ve uluslararası düzeyde sergilemelerini sağlamak amacıyla yapılan Ulusal ve Uluslararası TALES Olimpiyatları’nda Altınyıldız İlköğretim Kurumu öğrencileri Türkiye finalisti olmaya hak kazandı.

Altınyıldızlı öğrenciden şiir yarışmasında Nevşehir derecesi Altınyıldızlı öğrenciden şiir yarışmasında Nevşehir derecesi

Ulusal ve uluslararası düzeyde düzenlenen TALES Matematik yarışmasında Altınyıldız İlköğretim Kurumu 4.sınıf öğrencileri Masal Duru Açar ve Çınar Şankaynağı, 7.sınıf öğrencisi Çınar Doruk Karaca, ulusal ve uluslararası düzeyde düzenlenen TALES Fen Bilimleri yarışmasında 3.sınıf öğrencisi Ayaz Çınar, 4. sınıf öğrencileri Kayra Kara ve Zeynep Mutlu Türkiye finalisti oldu.

Okul yönetiminden yapılan açıklamada, “Bizleri bu başarılarından dolayı onurlandıran öğrencilerimizi ve onları yetiştiren öğretmenlerimizi tebrik ediyor, öğrencilerimize 4 Mayıs tarihinde Aydın’da yapılacak olan final sınavlarında başarılar diliyoruz.” denildi.

Kaynak: HABER MERKEZİ