Avanoslu kadınlar Gazze için yürüyecek Avanoslu kadınlar Gazze için yürüyecek

Yazar Aytekin, "Kitaplara Göz Değsin" projesi kapsamında öğrencilere yazarlık ve kitap okuma alışkanlığı üzerine görüşlerini aktardı.

Aytekin proje kapsamında öğrencilere yaptığı konuşmada, başarılı olmak için çok kitap okumak gerektiğini söyleyerek, “Derslerimize düzenli çalışacağız ve başarılı olacağız. Kitap okuma etkinliğini sadece derslerinizin bir gereği olarak da düşünmeyin. Kitap okumak hem başarılı olmada hem de kendinizi geliştirmede önemli bir kültürel etkinliktir. Okuyarak kelime dağarcığınız gelişir, bilgili olursunuz. Bilmediğiniz yerlere gitmeden farklı bilgilere sahip olursunuz. Hayal gücünüz gelişir, toplumda da sevilir ve sayılırsınız." diye konuştu.

Yazar Aytekin, bir öğrenci tarafından yöneltilen, "Yazarken nelerden ilham alıyorsunuz? “ sorusunu cevapladı.

Aytekin, "Harp hikayeleri üzerine öyküler yazmayı çok istiyordum, çocukluğumda çevremde birkaç İstiklal Savaşı gazisi vardı onların Kurtuluş Savaşı’nda neler yaşadıklarını dinlemiştim bu öyküleri yazmayı çok istedim. Yaşadığım yerlerde cephelerde şehit düşen atalarımız vardı. Ancak yaptığım araştırmalarda onların kayıtlarını göremedim. Bana bu kahramanlarımızın  hikayelerini yazmak ilham oldu. Buradan yola çıkarak cephelerdeki savaş öykülerini kaleme aldım. "Nevşehirli Kahramanlar Harp Hikayeleri" isimli kitabım da böyle doğdu." dedi.

Yazar Aytekin söyleşinin ardından öğrencilere "Nevşehirli Kahramanlar Harp Hikayeleri" kitabını imzaladı. 

WhatsApp Image 2024-01-09 at 11.44.00WhatsApp Image 2024-01-09 at 11.43.59 (1)

Kaynak: RAVZA NUR BAYDEMİR