Ürgüp’ün eski mezarlık alanlarından olan Taflı Mezarlığı olarak bilinen ve mülkiyeti Milli Emlak Şefliğine ait olan 13 bin 53 metrekarelik parselin sınırında olan, imar planında yol ve park olarak belirlenen noktada Ürgüp Belediyesi tarafından hafriyat çalışması yapılıyor.

Anarat, CHP Ürgüp İlçe Başkanı seçildi Anarat, CHP Ürgüp İlçe Başkanı seçildi

Ürgüp Belediyesi tarafından yapılan çalışmayla ilgili bilgi veren Ürgüp Belediye Başkanı Mehmet Aktürk, söz konusu bölgede özellikle yaz aylarında oluşan yoğunluk ve trafik sıkışıklığını bertaraf etmek ve misafir gruplara ait otobüslerin trafiği tehlikeye atmaması için yeni turizm sezonuna hazırlamayı planladıkları alanda çalışma yapıldığının altını çizdi.

Aktürk, şöyle konuştu; “Ürgüp ile ilgili her konuyu özellikle son zamanlarda kendilerine görev addeden, sorumluluk bilincimize katkı sunan herkese teşekkür ediyorum.  Bizler Ürgüp söz konusu olduğunda ince eleyip sık dokuyan, her şeyi en ince ayrıntısına kadar düşünen, masaya yatıran, istişare eden bir yönetimiz. Hemşerilerimin bizim öznesi olduğumuz herhangi bir konuda en ufak bir şüphesi olmasın. Tarihimize, kültürümüze, geçmişimiz, bugünümüz ve yarınımız için sahip çıktık, çıkmaya devam edeceğiz.”

Yapılmaya çalışılanın her zamanki gibi kulaktan duyma bilgilerle, altı boş algı yönetimiyle, masa başı habercilikle sanki Müslüman mezarlarının belediyemiz tarafından kepçelerle kazıldığına inandırılmaya çalışıldığını vurgulayan Başkan Aktürk, “Güneş balçıkla sıvanmaz.” dedi.

DCI02859DJI_0361DJI_0387Taflı mezarlığı 001tafli