Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın himayelerinde 2023 yılı Milli Ağaçlandırma Günü etkinlikleri çerçevesinde, “Geleceğe Nefes, Cumhuriyete Nefes” sloganıyla Türkiye’de eş zamanlı olarak 81 il ve ilçelerinde ağaç dikme etkinliği düzenlendi.

Nevşehir Valiliği ve Nevşehir Orman İşletme Müdürlüğü tarafından düzenlenen tören Nevşehir merkeze bağlı Göre kasabası Çayırlık Mahallesi üzerinde bulunan ağaçlandırma alanında gerçekleştirildi.

Etkinliğe, Nevşehir Valisi Ali Fidan, Nevşehir Belediye Başkanı Mehmet Savran, AK Parti Nevşehir İl Başkanı Ali Kemikkıran, protokol üyeleri, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Burada oluşturulan Cumhuriyet Ormanı’na protokol üyeleri vatandaşlarla birlikte 3 bin fidan dikti.

AK Parti heyetinden Bakan Tekin’e ziyaret AK Parti heyetinden Bakan Tekin’e ziyaret

Başkan Savran, Nevşehir Belediyesi olarak son 3 yılda 150 bin fidanı toprakla buluşturduklarını belirterek daha yeşil bir Nevşehir için bu gayretlerini sürdüreceklerini vurguladı.

Savran, “Diktiğimiz ağaçların gözüne bakıyoruz, büyüsün diye. Ama hiçbir zaman yılmıyoruz, yılmadan mücadele ediyoruz. Bu anlamda Tarım ve Orman Bakanlığımıza, Orman Genel Müdürlüğümüze ve İl Orman Müdürlüğümüze teşekkür ediyoruz. Bizleri hiçbir zaman yalnız bırakmıyorlar. Biz de onlarla birlikte iş birliğiyle bu ağaçlandırma seferberliğini devam ettiriyoruz.” dedi.

WhatsApp Image 2023-11-11 at 12.23.41 (1)

Kaynak: HABER MERKEZİ