2020’de tüm dünyayı etkisi altına alan ve 1 buçuk yıl birçok alanda ciddi sorunlara neden olan Koronavirüs pandemisi ve bu yılın Şubat ayında 11 şehre ağır hasarlar veren çağın felaketine rağmen yerel yönetimler olarak etkin hizmetler üretmeye yoğun bir çaba harcadıklarını belirten Başkan Süslü, belediyenin önderliğinde tamamlanan ve devam eden yatırımlarla ilgili bilgileri de gazetecilerle paylaştı.

WhatsApp Image 2023-10-09 at 20.41.47

UÇHİSAR, MEYDAN PROJESİ İLE RAHATLAYACAK

Uçhisar beldesinde toplamda 2 bin 500 metrekarelik bir alan içerisinde oldukça farklı bir yapı konsepti ile kültürel etkinlikler noktasında nefes aldıracak Uçhisar Meydanı projesinin uygulanacağı alanı gazetecilere tanıtan Süslü, sosyal yaşam kalitesini de yükseltecek bu proje ile faaliyetlerin daha da artacağını kaydetti.

Bölgenin turizm özelliği itibarıyla yerli ve yabancı turistler için de bir sosyal yaşam alanı haline getirilmesinin öngörüldüğünü anlatan Başkan Süslü, bu alanda festival, konser ve benzeri sosyal etkinliklerin de gerçekleştirileceği bir merkez haline geleceğine vurgu yaptı.

Ayrıca aynı alanın yanına Uçhisar Belediyesinin ilk Belediye Hizmet Binasının da aynı yapı özelliklerine uygun bir tarzda yapılandırılacağını belirterek, bir anlamda geçmiş dönemin bu alanda yaşatılacağını ifade etti.

IMG_3093

ESKİ PTT HİZMET BİNASI YENİDEN KAZANDIRILACAK

Süslü, daha sonra PTT hizmet binası iken satın alınarak 24 odalı bir otele dönüştürülen otel binasını gazetecilere gezdirdi. İki katlı olarak inşa edilen otel binasının da önümüzdeki aylar içerisinde Uçhisar’da hizmete kazandırılacağı müjdesini verdi.

IMG_3099

MEZARLIK 25 BİN METREKARE DAHA GENİŞLETİLEREK DONANIMLI HALE GETİRİLDİ

Daha sonra arsası Uçhisar Belediyesi tarafından sağlanan hayırsever Halim-Meliha Boyacı Aile Sağlık Merkezini gazetecilerle birlikte ziyaret eden Başkan Süslü,  genişletilen mezarlık alanı ile taziye evinde gazetecilere açıklamalarda bulundu.

Uçhisar beldesinde toplamda 23 bin metrekarelik bir mezarlık alanın bulunduğunu anlatan Başkan Süslü, Uçhisar Belediyesi olarak 25 bin metrekarelik bir mezarlık alanının daha kazandırıldığını ve bu alanda yapımı devam eden kadın ve erkek mescidi, morg, misafirhane gibi sosyal kapsamlı donatı alanlarının da önümüzdeki günlerde tamamlanacağını söyledi.

IMG_3134

IMG_3140

Alkollü sürücü zincirleme kazaya neden oldu: 2 yaralı (video) Alkollü sürücü zincirleme kazaya neden oldu: 2 yaralı (video)

GES PROJESİ İLE TÜM KASABANIN İHTİYACININ KARŞILANMASI HEDEFLENİYOR

Daha sonra Uçhisar Belediyesi tarafından 150 bin metrekarelik alanda oluşturulan Lavanta Bahçesini anlatan Süslü, önümüzdeki günlerden itibaren elektrik enerjisi üretimine başlayacak olan Güneş Enerji Santrali’nde gazetecilere bilgilendirmelerde bulundu.

25 bin metrekarelik bir alanda oluşturdukları Güneş Enerji Santrali’nde (GES) yaklaşık 1 megawattlık bir elektrik enerjisi üretmeyi amaçladıklarını ifade eden Süslü, belediye olarak ortalama aylık 400 kilowatt saat elektrik enerjisi tükettiklerini ifade ederek, tükettikleri enerjiden daha fazla bir enerji elde edeceklerini aktardı.

Başkan Süslü, GES’in hizmete alınmasının ardından Uçhisar Belediyesine ait 25 bin metrekarelik bir alanda daha 1 megawattlık elektrik enerjisi daha üretmek için gerekli izin başvuruları için girişimlere başlayacaklarını, burada üretilen enerjinin de Uçhisar beldesinin enerji potansiyellerinin karşılanması noktasında önemli bir kazanç ortaya koyacağını vurguladı.

IMG_3146

KASABANIN SINIRLARI GENİŞLETİLEREK İMARA AÇILDI

Başkan daha sonra beldede yaklaşık 450 yeni yapının ortaya konulacağı ve başta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, MHP Genel Başkanı Dr. Devlet Bahçeli, eski başbakanlardan Necmeddin Erbakan ve Büyük Birlik Partisi‘nin merhum Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu isimlerinin yanı sıra sanat ve edebiyat hayatına dokunan ünlü isimlerinin cadde ve sokaklarda yaşatılacağı Uçhisar beldesinin Yukarı Mahallesi’ndeki yeni yaşam merkezlerinin bulunduğu alanı gazetecilere gezdirerek buradaki planlanan çalışmalar hakkında da bilgi verdi.

IMG_3117-1

“ÇALIŞMALARIMIZI VATANDAŞLARIMIZIN YAŞAM KALİTESİNİ ARTIRMAK İÇİN YAPIYORUZ”

Süslü, yaptıkları çalışmalarla tahsisi Uçhisar Belediyesi’ne yapılan Uçhisar Kalesi, Tıraz Kale ve Keklik Kale’de yapılan çalışmalara ilişkin olarak da ayrıntılı açıklamalarda bulundu.

Başkan Süslü, “Yaptığımız tüm bu çalışmalar Uçhisar beldemizdeki değerli vatandaşlarımızın yaşam kalitelerini daha da artırmak ve beldemizi daha yaşanılır hale getirmek içindir. Belediyemizin tüm imkanlarını kullanarak daha etkin hizmetler ortaya koyma kararlılığı içerisinde hareket ediyoruz. 4 buçuk yıl içerisinde alt ve üst yapı çalışmalarımızla, beldemizi bir yatırım üssü haline de getirdik. Bundan sonraki süreçte de beldemizin daha da gelişmesi için var gücümüzle gayret edeceğiz. Beldemiz için katkılarını esirgemeyen Sayın Valimiz Ali Fidan’a, AK Parti Milletvekillerimiz sayın Süleyman Özgün ve sayın Emre Çalışkan ile AK Parti İl Başkanı sayın Ali Kemikkıran’a teşekkür ediyorum.” dedi.

IMG_3150IMG_3124