Beşer, yayımladığı mesajında Cumhuriyetin her türlü zorluk ve yokluğa rağmen, Türk milletinin özünde var olan birlik ve beraberliğin, bağımsızlık ve hürriyet aşkının, muasır medeniyet seviyesine erişmiş güçlü bir Türkiye kurma azim ve kararlılığının gurur verici eseri olduğunu söyledi.

Nevşehir’de bugün vefat edenler (7 Aralık 2023) Nevşehir’de bugün vefat edenler (7 Aralık 2023)

Beşer mesajının devamında şu ifadelere yer verdi: “Cumhuriyet, yanmış, yıkılmış, işgal edilmiş vatan toprakları üzerinde, Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde, Türk milletinin yeniden dirilişinin ifadesidir.

‘Türkiye Cumhuriyet anlamınca kadın, bütün Türk tarihinde olduğu gibi bugün de en muhterem mevkide, her şeyin üstünde yüksek ve şerefli bir mevcudiyettir. Memleket dayanışma isteyen bir birliğe muhtaçtır. Alelâde politikacılıkla milleti parçalamak, hıyanettir.’ diyen Mustafa Kemal Atatürk’ün sözlerini ilke edinmeliyiz. Büyük önder Atatürk’ün liderliğinde aziz Türk milletinin kanıyla, canıyla kurulan Cumhuriyetimizi, tüm değerleriyle sonsuza kadar yaşatmak ve yüceltmek milletimizin vazgeçilmez görevidir. Cumhuriyet Bayramınız kutlu olsun. Cumhuriyetin 100. yıldönümünde, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, kahraman şehitlerimizi ve gazilerimizi saygı ve minnetle anıyor, Cumhuriyet Bayramı’nı en içten duygularımla kutluyorum.”

WhatsApp Image 2023-10-27 at 16.56.55