Başkan Çetin, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda Toplu Sözleşme Görüşme sürecini değerlendirdi. 

Çetin paylaşımında, "Toplu Sözleşme Görüşmeleri çerçevesinde Kamu İşveren Heyeti 2024 ve 2025 yılları için teklifini açıkladı. Yapılan teklife göre, 2024 yılı için yüzde 14+9 2025 yılı için ise yüzde 6+5 oranlarında teklifte bulunuldu.

Dolayısıyla kamu çalışanları ve emeklilerimizin bu tekliflerle yaşantılarını sürdürmeleri mümkün değildir. Yapılan bu teklifin büyük bir revizyona ihtiyacı vardır. Bu nedenle biz Kamu İşveren Heyeti tarafından piyasa gerçekleri ile örtüşen, hayatın gerçekleri ile bağdaşan bir teklifle gelmesini bekliyoruz.

Çarşı ve pazarın durumu, ülkenin ekonomik gerçekleri ve son yıllarda alım gücü en çok düşen kesimin memur ve memur emeklileri olduğu gerçeğinden yola çıkıldığında teklif edilen bu zam oranının kabul edilmesi mümkün değildir.

Türk Eğitim Sen Ayhanlar’da eğitimcilere Hacı Bektaş-ı Veli kitabı hediye etti Türk Eğitim Sen Ayhanlar’da eğitimcilere Hacı Bektaş-ı Veli kitabı hediye etti

Türkiye Kamu-Sen olarak taleplerimizin arkasındayız. Bu ekonomik gerçeklere karşın teklif edilen bu zam oranını kabul etmeyeceğimizi şimdiden ilan ediyoruz." ifadelerine yer verdi. 

Kaynak: YASİN YAĞIMLI