Gökhan Günaydın kimdir

Seçime sayılı günler kala partiler adaylarını açıklamaya başladı. CHP’den milletvekili adayı olan Gökhan Günaydın’ın ise kim olduğu merak ediliyor. Peki Gökhan Günaydın kimdir? İşte detaylar…

28. dönem milletvekili seçimlerine az bir zaman kala milletvekili listeleri netlik kazanmaya başladı. Chp İstanbul milletvekili adayları arasında bulunan bir isim de Gökhan Günaydın oldu. Peki Gökhan Günaydın kimdir? Gökhan Günaydın kaç yaşında, nereli?

Hukukçu, Ziraat Mühendisi, Avukat, Mühendis, Akademisyen, Siyasetçi, XXIV. Dönem Ankara Milletvekili Gökhan Günaydın 21 Mayıs 1964’te Amasya‘da dünyaya geldi. Babasının adı Nevzat, annesinin adı Birsel'dir. 1985 yılında Atatürk Üniversitesi Ziraat Fakültesi Tarla Bitkileri Bölümünden mezun oldu. 1994 yılında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesini bitirdi. 1994-95 akademik yılında Türkiye ve Ortadoğu Amme İdaresi Enstitüsü‘nde (TODAİE) Kamu Yönetimi Lisansüstü Uzmanlık Programını (KYUP) tamamladı. 1997 yılında Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesi‘nden mezun oldu.

2000 yılında Ankara Üniversitesi Avrupa Toplulukları Araştırma ve Uygulama Merkezinde Avrupa Birliği Ortak Tarım Politikası Eğitimi‘ni tamamladı. 2003 yılında Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi “AB Sertifika Hukuku” programından mezun oldu. 2006 yılında Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi ve Siyaset Bilimi Anabilim Dalında “Avrupa Birliği Genişleme Sürecinde Türkiye Kırsal ve Tarımsal Politikalar“ başlıklı tezi ile Doktora çalışmasını tamamladı.

TMMOB Ziraat Mühendisleri Odası Genel Başkanlığı ve KESK Tarım Orkam-Sen Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerini üstlendi. Çok iyi düzeyde İngilizce bilen Günaydın, evlidir.

Doç. Dr. Gökhan Günaydın, CHP’den XXIV. Dönem Ankara Milletvekili seçilerek TBMM’de yasama çalışmalarına katıldı. 2010 yılından itibaren kısa bir süre CHP Genel Sekreter yardımcılığı üstlendi ve 2010 Aralık ayından itibaren Yerel Yönetimlerden sorumlu Genel Başkan yardımcılığı görevini yürüttü.