Nevşehir nöbetçi eczane (30 Kasım) Nevşehir nöbetçi eczane (30 Kasım)

Duru mesajında, şu ifadelere yer verdi: "Cumhuriyetimiz 100 yıl önce bugün; “Hâkimiyet kayıtsız şartsız milletindir. İdare usulü, halkın geleceğini bizzat ve bilfiil idare etmesi esasına dayanır. Türkiye Devletinin hükümet şekli cumhuriyettir” ifadeleriyle ilan edilmiştir.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün önderliğinde kazandığımız Kurtuluş Savaşı sonucunda, Türk Milletinin karakterine en uygun idare sistemi olarak ilan edilen Cumhuriyetimiz, geride kalan 100 yıllık süreç içerisinde çok büyük başarılara imza atılmıştır. Bizler bu anlamlı günde vatanın bağımsızlığı için canı ve malı ile mücadele eden kahraman ecdadımızı hiçbir zaman unutmayacak ve her zaman şükran ve minnetle yâd ederken, ülkemizi dünyada hak ettiği konuma getirmek için, milli ve manevi değerlerimize sahip çıkarak, ekonomisiyle, sanayisiyle, eğitim düzeyi ile her bakımdan müreffeh bir Türkiye hedefine ulaşmak için var gücümüzle çalışmayı sürdüreceğiz.

Bu duygu ve düşüncelerle, Büyük Türk Milletinin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı en içten duygularımla tebrik ediyor, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere şanlı istiklal mücadelemizi yürüten ve akabinde Türkiye Cumhuriyetini bize armağan eden bütün kahramanlarımızı, ülkemiz, varlığımız ve bağımsızlığımız için canlarını feda eden bütün şehitlerimizi ve ebediyete irtihal eden kahraman gazilerimizi rahmetle anıyor, hayatta olan gazilerimiz ile şehit ailelerine minnet ve şükran duygularımızla sağlıklı ve huzur dolu bir ömür diliyorum."