Ebru Zor kimdir

Seçime sayılı günler kala partiler adaylarını açıklamaya başladı. CHP’den milletvekili adayı olan Ebru Zor ise kim olduğu merak ediliyor. Peki Ebru Zor kimdir? İşte detaylar…

28. dönem milletvekili seçimlerine az bir zaman kala milletvekili listeleri netlik kazanmaya başladı. CHP İstanbul milletvekili adayları arasında bulunan bir isim de Ebru Zor oldu. Peki, Ebru Zor kimdir? İşte detaylar…

EBRU ZOR KİMDİR?

1988 yılında Riyad/Suudi Arabistan’da dünyaya gelen Ebru Zor, Aslen Erzurum Aşkaleli’dir. Üç çocuklu bir alenin 2. çocuğudur.

Uzun yıllardan beri İstanbul /Sncaktepe’de ikamet etmektedir. Üniversiteyi İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde bitirmiştir. Hali hazırda İstanbul Üniversitesi Özel Hukuk Anabilim Dalı’nda yüksek lisansına devam etmektedir. Avrupa’nın birçok ülkesinde çeşitli eğitim programlarına katılım sağladı.

Lisans eğitiminin ardından İstanbul Barosu’na kayıtlı avukat olarak 12(on iki) yıldır mesleğini sürdürmektedir.

2021 itibariyle Sancaktepe ilçesinde kendi hukuk ofisini kurmuş olup, Ebru Zor Law/ Consulting/Hukuk ve Danışmanlık ofisinde iş yaşamını sürdürmektedir.

Ebru Zor İngilizce ve başlangıç seviyesinde İtalyanca dillerine hakimdir. Ebru Zor CHP İstanbul İl Seçim ve Hukuk işleri örgütlenmesi avukatları arasında yer almamaktadır.

Ebru Zor CHP İstanbul 1. Bölge Milletvekili adayıdır.