Türkiye’nin önemli lezzetlerini içerisinde barındıran Erzurum mutfağı, Nevşehir Belediye Başkanı Mehmet Savran’ın kurdele kesimi ile açıldı.

"Yanlış yollara tevessül edenler kendilerini kandırıyor" "Yanlış yollara tevessül edenler kendilerini kandırıyor"

Çok sayıda vatandaşın da katıldığı açılışa özel ikramlarda bulunuldu.

Erzurum’un Meşhur Yöresel Lezzetleri isimli iş yerinde başta Erzurum tortum cağ kebabı olmak üzere, Erzurum kadayıf dolması, Erzurum mantısı, Erzurum kıtlama şekeri, Erzurum agide şekeri, Erzurum peynir helvası, Erzurum İspir fasulyesi, Erzurum Gügermiş peyniri, Erzurum taze çivil peyniri, Erzurum tulum peyniri, Erzurum tandır lavaşı, Erzurum petek balı ve Erzurum tereyağı yer alıyor.

WhatsApp Image 2023-10-09 at 12.30.21 (2)

Erzurum’a özgü kahvaltı, tost ve gözlemenin de bulunacağı restoran, Nevşehirlilere benzersiz lezzetler sunma konusunda iddialı.

Ev ve iş yerlerine servisin de olduğu restoran Nevşehir merkezde Mehmet Akif Ersoy Mahallesi İrşad Caddesi No-18’de vatandaşlarla buluştu.

“LEZETTE TÜRKİYE’DE 1.SIRADA"

Erzurumlu Kerem Usta Nevşehir'de bir ilk yaparak Erzurum cağ kebabını Erzurum'dan Nevşehir’e getirdiklerini belirtti.

Cağ kebabının normalde dağda çoban yemeği olduğunu da aktaran Erzurumlu Kerem Usta, “Çoban yemeği olduktan sonra restorana dönüldü. Yaklaşık 100 yıllık. Lezzette Dünyada 9. sırada Türkiye'de ise birinci sırada. Dönerden farkının kuzu eti olması. Kuzunun kol, but ve kaburgasını kullanıyoruz. Sadece tuz, karabiber ve soğanda 24 saaat salamurada bekletiyoruz. Ondan sonra servise hazır yapıyoruz. Tüm Nevşehirlileri bekliyoruz.” İfadelerine yer verdi.

WhatsApp Image 2023-10-09 at 12.30.21 (3)

Kaynak: MEHMET GÜNAY