Genç Nevşehirliler Derneği kurulduğu andan itibaren, eğitimine devam etmek için yeterli maddi imkanı bulunmayan üniversite öğrencilerine kucak açarak 2020 yılından itibaren toplam 220 öğrenciye burs imkanı sağladı.

Ayrıca dernek, üyelerinin desteği ve iş birliği ile birlikte isimlerini kültür ve eğitim dünyasının tanınan kişilerinden alan Prof. Dr. Zeynep Korkmaz, Eşekli Kütüphaneci Mustafa Güzelgöz, Faik Çetin Kütüphaneleri başta olmak üzere kurduğu birçok kütüphane sayesinde yaşadığı bölgede kütüphanelere erişim imkanı bulunmayan öğrencileri de kitaplarla buluşturdu.

Dernek, düzenlediği birçok etkinlik sayesinde öğrencilerin sosyal yaşamlarına katkı sağlamayı da ihmal etmiyor.

Bu kapsamda verilen eğitime bursu için başvuru formu linkini dolduracak öğrencilerin değerlendirmeleri dernek yönetimi tarafından tamamlandıktan sonra olumlu veya olumsuz cevaplandırma yapılacak.

Güneş ve Soysaldı’dan İl Müdürü Yazıcı’ya ziyaret Güneş ve Soysaldı’dan İl Müdürü Yazıcı’ya ziyaret

BAŞVURU ŞARTLARI

Ankara’da Üniversite öğrencisi olmaya hak kazanmak, Nevşehirli olmak veya Nevşehir’de yaşıyor olmak, lisans programını kazanmış olmak, istenilen belgeleri eksiksiz bir şekilde tamamlamak, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu (“6698 sayılı Kanun”) uyarınca, kişisel verileriniz; veri sorumlusu olarak Şirketimiz tarafından aşağıda açıklanan kapsamda ve “Açık Rıza” vermeniz halinde işlenebilecek, herhangi bir veya bir kaç kurumdan burs almamak, dernek faaliyetlerinden en az birine katılmış olmak.

Başvuru yapmak isteyen öğrenciler https://forms.gle/bX29gkx9SBi1PKtFA linkinden formu doldurabilecek. 

Kaynak: İSMAİL IRMAK