Konya Ovası Projesi (KOP) Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı tarafından yürütülen KOP Kırsal Kalkınma Mali Destek Programı kapsamında Nevşehir İl Tarım ve Orman Müdürlüğü’nün iki projesi kabul edilerek protokolleri imzalandı.

Bozdağ: 14 Mayıs 2023'te yapılacak seçim, Sayın Cumhurbaşkanımızın ikinci seçimidir Bozdağ: 14 Mayıs 2023'te yapılacak seçim, Sayın Cumhurbaşkanımızın ikinci seçimidir

Protokol gereğince “Emek Kapısı Seracılığa Açılıyor” projesi kapsamında Kızılırmak Havzasında 15 üreticiye yüzde 70 KOP katkılı sera kurulumu ve “Her Fidenin Bir Hikayesi Var, Kulak Ver”’ projesi kapsamında ise yüzde 80 KOP katkılı fide üretim tesisi kurulacak.

İl Tarım ve Orman Müdürü Özgür Memiş, yaptığı açıklamada; "Uygulamakta olduğumuz ve uygulayacağımız projelere maddi ve manevi destek sağlayan KOP İdaresi Başkanlığına ve Müdürlüğümüz proje ekibine teşekkür ederim. Uyguladığımız ve bundan sonra da uygulamaya devam edeceğimiz projelerin başta ilimiz çiftçisine ve ülkemiz tarımına hayırlara vesile olmasını dilerim.” dedi.

FjnrPxnXwAAsiVCFjnohTUXwAMhSWa