Atalay, bundan 100 yıl önce Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde ve en zor koşular altında Türk Milletinin birleştiğini ve bütünleştiğini söyledi.

Sayın, kadınlara seçme ve seçilme hakkının verilişini kutladı Sayın, kadınlara seçme ve seçilme hakkının verilişini kutladı

Atalay mesajında, “Vatanımızı Emperyalist işgalcilerden kurtarmak ve sömürünün, açlığın, yokluğun, karanlığın üstesinden gelmek için, önce Ankara’da, milli, devrimci bir ilk meclis ve hükümet kuruldu. Bir varoluş ya da yok oluş savaşımız olan İstiklal Savaşı’mıza İlk Meclis ve Mustafa Kemal Atatürk liderlik etti. Türk Milletinin kadını, erkeği, bütün varlığı, birliği ve dayanışmasıyla Kurtuluş Savaşı’mızı kazandık. Bu süreçte biz ateşi yaşadık, iç ve dış ihaneti gördük, “Cumhuriyeti biz böyle kurduk. Türk Milleti olarak,100 yıl sonra yeniden bir karar vereceğiz. Atatürk Devrimlerini, Cumhuriyet ilke ve değerlerimizi, kuruluş yılındaki özüne uygun olarak tamamlayacağız. Muhtaç olduğumuz kudret damarlarımızdaki asil kanda mevcuttur. Tam bağımsız, başı dik, üreten, aydınlık Türkiye için, en büyük bayramımız, Cumhuriyet Bayramı Kutlu olsun.” İfadelerine yer verdi.                                                                      

Kaynak: MEHMET GÜNAY