İtalya’nın Padova kentinde 3 -10 Eylül tarihleri arasında 21 ülkeden 514 sporcunun yer aldığı Özel Sporcular Avrupa Şampiyonası düzenlendi. Türkiye, futsal, atletizm, yüzme, judo ve masa tenisi olmak üzere beş branşta mücadele etti.

Milli sporcular, bireysel müsabakalarda 26 altın, 19 gümüş ve 14 bronz olmak üzere toplam 59 madalya kazandı.

Nevşehirli Down Sendromlu milli sporcu Ramazan Ünlü ise Atletizm Avrupa Şampiyonası’nda Nevşehir’i en güzel şekilde temsil ederek 3 farklı branşta Avrupa 3’üncülüğü elde etti ve bronz madalyanın sahibi oldu.

İl Müdürü Özdemir Nevşehir’in gururu milli sporcu Ramazan Ünlü’yü İtalya dönüşü Ankara’da karşıladı.

Neşet Ertaş bu akşam Nevşehir’de türkülerle anılacak Neşet Ertaş bu akşam Nevşehir’de türkülerle anılacak

İl Müdürü Muhsin Özdemir açıklamasında, “İtalya’da özel sporcularımız büyük bir tarih yazdı. Futsal milli takımımız Avrupa şampiyonu oldu, atletizm milli takımımız Avrupa ikincisi oldu, judo takımımız üçüncü oldu. Sporcularımızla gurur duyuyoruz, ilimizin gururu Nevşehirli milli sporcumuz Ramazan Ünlü, ülkemizi her zaman ki gibi en iyi şekilde temsil ederek cirit atma, disk atma ve 1500 metre yürüyüş müsabakalarında Avrupa’da 3. olmuştur. Daha önce Avrupa 2’nciliği ve Dünya 2’nciliği yanına birde Avrupa 3’üncülüğünü elde etmiştir. Sporcumuzun elde etmiş olduğu derecesini tebrik eder başarılarının devamını dilerim." dedi. 

Kaynak: RAVZA NUR BAYDEMİR