Ekipler, içme suyu elektrik arızaları, kanalizasyon arızaları, yol kumlama bakım-onarım çalışmaları kapsamında Nevşehir genelindeki köylerde faaliyetlerini sürdürüyor.

Bu kapsamda Su ve Kanal Hizmetleri Müdürlüğüne bağlı ekipler tarafından Merkez’e bağlı İcik, Derinkuyu’ya bağlı Özlüce, Ürgüp’e bağlı Mustafapaşa ve Kozaklı’ya bağlı Karasenir köyünde meydana gelen içme suyu elektrik arızaları giderildi.

Ayrıca, Gülşehir’e bağlı Civelek, Gümüşkent ve Gülpınar köyünde de içme suyu kanal hattı arızalarına müdahale edildi.

Avanos’ta öğrendi Tokat’ta atölye açtı Avanos’ta öğrendi Tokat’ta atölye açtı

Acıgöl’e bağlı Ağıllı, Kozaklı’ya bağlı Özce, Karsenir ve Cagşak köyünde, Gülşehir’e bağlı Şahinler, Yeşilli ve Ovaören köyünde meydana gelen kanal arızalarına da müdahale edilerek problem çözüldü.

Yol ve Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğüne bağlı ekipler tarafından da Merkez’e bağlı Çiftlik köyünde köy içi ve anayolda yama çalışmaları yapıldı.

Göreme-Ortahisar Yolu üzerinde ve Ürgüp’e bağlı İbrahimpaşa köyünde sel tehlikesi sebebi ile trafik işaret uyarı levhaları ile güvenlik önlemleri alındı.

Kozaklı’ya bağlı Merdanali-Akpınar Yolu üzerinde römork devrilmesi sebebi ile trafik akışının güvenle ilerlemesi için gerekli önlemler alındı.

Merkez’e bağlı Özyayla köyünde şiddetli fırtına sebebiyle çatıları zarar gören hanelerin enkaz kaldırma ve zarar tespit çalışmaları ise devam ediyor

WhatsApp Image 2023-09-03 at 21.53.16 (2)WhatsApp Image 2023-08-30 at 16.57.35WhatsApp Image 2023-08-29 at 17.31.03 (1)görsel 1-19

Kaynak: HABER MERKEZİ