Genel Başkan Akşener, burada yaptığı konuşmada, bu ülkeyi canından çok, istikbalinden çok ve geleceğinden çok sevdiklerini söyledi.

“Ülkenin her bir ferdi, bu ülkeyi, bu milleti canından çok elbette sevmekte” diyen Akşener, “Biz de onlardan onların içinden birileriyiz. Şimdi biz bu ülke için ahvadımızın yaptığı gibi, büyüklerimizin yaptığı gibi bu ülkenin var kalması, bu ülkenin kadim bir uygarlık olarak ilelebet bizden sonra, torunlarımızdan sonra hepimizden sonra da yaşayabilmesi için, üzerimize düşen her türlü sorumluluğu yerine getirenleriz. Bunun için en başından beri pek çok adım attık.” dedi.

“BURADA ÖZNE SAYIN ERDOĞAN DÜŞMANLIĞI DEĞİLDİR.”

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’ni eleştiren Akşener, “Bugün Türkiye ucube bir sistemle yönetiliyor. Tek bir kişinin iki dudağının arasında her ne karar alınacaksa bir kişinin kararına bırakılmış bir yönetim anlayışının ne Türk tipi cumhurbaşkanlığı sistemiyle ne de başkanlık sistemiyle ne de yarı başkanlık sistemiyle hiçbir alakası yoktur. Burada özne Sayın Erdoğan düşmanlığı değildir. Sayın Erdoğan haydi bana eyvallah ben yokum kardeşim yoruldum gidiyorum demiş olsa yerine şu ön sıradan kimi koyarsak koyalım her kimi o sandalyeye oturtursak oturtalım bir sene sonra gerçekten yoldan çıkarlar.” diye konuştu.

ALENGİRLİ DIŞ POLİTİKAYLA KARŞI KARŞIYAYIZ.”

Akşener konuşmasına şöyle devam etti: “Hukuk diye bir kavramın olmadığı, hukukun üstünlüğünü geçtik kanun devletine razı olduğumuz bir dönemde kanunlara bile uyulmadığı ve Türkiye'nin para bulayım derken abuk sabuk pek çok yanlışlığın içinde yer aldığı ve yatırım için 5 kuruşun gelmediği ve buna karşılık Türkiye'nin gri listede olduğu, dünyaya karşı mahcup olduğumuz ve Gazze'de çocuklar, kadınlar öldürülürken, Gazze'de insanlara soykırım uygulanırken, katil Netanyahu canı istediği gibi davranırken, para istemek zorunda kaldığımız için katil Netanyahu’yu destekleyen hiçbir ülkeye posta koyamadığımız bir alengirli dış politikayla karşı karşıyayız.”

AKŞENER ADAYLARI TANITTI

AK Parti’de İstişare ve Değerlendirme Toplantısı yapıldı AK Parti’de İstişare ve Değerlendirme Toplantısı yapıldı

Akşener, konuşmasının ardından Nevşehir Belediye başkan adayının Rasim Arı, Hacıbektaş Belediye başkan adayının Hakan Taşdemir olduğunu açıkladı.

Kaynak: MEHMET GÜNAY