TES Başkanı Urgenç’ten sert açıklama TES Başkanı Urgenç’ten sert açıklama

Nevşehir Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü Kadın Çalışmaları Merkezi (KAÇEM) bünyesinde açılan çeşitli kurslara katılan kadınlar tarafından birçoğu geri dönüşüm malzemelerinden yapılan ürünlerin sergilendiği serginin açılışını Belediye Başkanı Mehmet Savran yaptı.

 Açılışa eşi Nejla Savran ve annesi Lütfiye Savran ile birlikte katılan Başkan Savran, kurs eğitmenleri ve kursiyer kadınları tebrik etti.

Belediye Başkan Yardımcısı Furkan Feralan’ın da katıldığı sergide kursiyer kadınlarla bir süre sohbet eden Başkan Savran, 24 Aralık Pazar akşamına kadar açık kalacak olan sergiye tüm Nevşehirlileri davet etti.

Nevşehir Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü bünyesinde kadınlar için ücretsiz olarak açılan hobi ve meslek edinme kurslarından son iki yılda bin 500’e yakın kişinin faydalandığını belirten Savran, kadınlara yönelik bu gibi kursların farklı branşlarda yeni yılda da açılacağını söyledi.

Kurslarda kadınların çoğu geri dönüşüm malzemelerinden olmak üzere ürettikleri el emeği ürünleri beğeniyle gezdiğini ifade eden Savran, “Gerçekten çok güzel ürünler var. Biz toplumun her kesimine destek vermeye gayret eden bir yönetim anlayışı içerisindeyiz. Burada da bunun çok güzel bir örneğini gördük. Ayrıca burada atık ürünlerin bu şekilde ekonomiye geri dönüştürülmesini görmek mutluluk verici.” dedi.

Savran’ın eşi Nejla Savran ise, kendisinin de KAÇEM kurslarına katıldığını belirterek, “Bu kurslarda kadınlarımız hem boş vakitlerinin değerlendirirken hem de el becerilerini geliştirip aile ekonomilerine katkı sağlıyorlar. Bu kurslar sayesinde çok sayıda kadının iş hayatına atılması çok güzel. Ben tüm kadınlarımızı bu kurslara davet ediyorum.” diye konuştu. 

WhatsApp Image 2023-12-22 at 16.26.38 (Kopyala)IMG_6136 (Kopyala)IMG_6072 (Kopyala)

Kaynak: HABER MERKEZİ