Büro Memur-Sen Nevşehir Şube Başkan Yardımcı Evren Gülkan 36. kan bağışını yapması sebebiyle altın madalya, TÜİK çalışanı Mehmet Uslup ise 13. kan bağışını yapması sebebiyle bronz madalya almaya hak kazandı.

Madalyalar Başkan Civelek tarafından bağışçılara takdim edildi.

Yazıhüyük’te kapalı pazar yerinin inşaatı yükseliyor Yazıhüyük’te kapalı pazar yerinin inşaatı yükseliyor

Türk Kızılay’ın kan bağışı merkezi fark etmeksizin 10 bağış yapana bronz madalya, 25 bağış yapana gümüş madalya, 35 bağış yapana altın madalya, 45 bağış yapana plaket verdiğini belirten Civelek, bağışlanan her kanın kurtarılan 3 can olduğunu söyleyerek, Nevşehir’deki tüm bağışçılara kan bağışlarından dolayı teşekkür etti.

Başkan Civelek şöyle devam etti: “Kana ihtiyacı olan hastalarımızın ihtiyaçlarının karşılanması amacıyla kan verebilecek vatandaşlarımızı kan bağış noktalarımıza giderek bağışta bulunmaya davet ediyoruz. Yapılan her kan bağışı bir hastaya can ve doğaya bir fidan demektir. Bütün vatandaşlarımıza Kızılay’a kan bağışında bulunmaya davet ediyorum çünkü yapılamayan tek ilaç kandır. Tek kaynağı insandır, insandan başka da temin edilecek kaynağı yoktur, yaşayan her insanın bir gün kana ihtiyacı olabilir.” 

WhatsApp Image 2023-09-21 at 10.57.42 (1)

Kaynak: HABER MERKEZİ