2024 yılı Şubat ayında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla gerçekleşecek olan 6’ıncı Esnaf Şurası hazırlıkları kapsamında esnaf ve sanatkarların sorunlarının yerinde tespit edilmesi amacıyla Ticaret Bakanlığı Esnaf ve Sanatkarlar Genel Müdürlüğü tarafından Nevşehir- Aksaray- Niğde ve Kırşehir illeri İstişare Toplantısı meslek kuruluşlarının katılımı ile Nevşehir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (NEVESOB) ev sahipliğinde Nevşehir’de gerçekleştirildi.

Toplantıya Ticaret Bakanlığı Esnaf Sanatkârlar ve Kooperatifçilik Genel Müdür Yardımcısı Özgür Arzik, Daire Başkanı Nuray Çelik Ceylan, Nevşehir Ticaret İl Müdürü Ahmet Taygurt, Nevşehir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (NEVESOB) Başkanı Mehmet Pınarbaşı, Aksaray Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Doğan Ceylan, Kırşehir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Bahamettin Öztürk, Niğde Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Alim Yeşil ve oda genel sekreterleri katıldı.

ESNAF VE SANATKARLARIN ACİL ÇÖZÜM BEKLEYEN SORUNLARI GÖRÜŞÜLDÜ

Nevşehir’i gururlandıran sporculara teşekkür belgesi Nevşehir’i gururlandıran sporculara teşekkür belgesi

Toplantının açılış konuşmasını yapan NEVESOB Başkanı Pınarbaşı, esnaf ve sanatkarların acil çözüm bekleyen sorunlarından bahsetti.

Akabinde Aksaray, Kırşehir ve Niğde ESOB Başkanları söz alarak esnaf ve sanatkarların sorunlarını dile getirdi.

Toplantının ikinci bölümünde oda başkanları ve oda genel sekreterleri söz alarak 6’ıncı Esnaf Şurası’nda çözüme kavuşturulması için görüş ve önerilerini ifade etti.

Bakanlık yetkililerinin görüş ve önerileri kayıt altına aldığı toplantı sonrası ev sahibi olarak Başkan Pınarbaşı, Nevşehir’de böyle bir toplantı organize ettikleri için yetkililere ve toplantıya katkıları sebebiyle tüm katılımcılara teşekkür etti. 

2-423

3-27713-10

Kaynak: HABER MERKEZİ