Nevşehir İl Sanayi ve Teknoloji Müdürlüğü,  Sanayi ve Teknoloji Bakanlığının Kümelenme Destek Programı kapsamında 4. çağrıya çıkıldığını belirterek, program hakkında bilgilendirme toplantısı düzenleneceğini bildirdi.

İl Müdürlüğünden yapılan açıklamada, “Türk sanayisinin rekabet edebilirliğinin, yenilikçiliğinin ve verimliliğinin yükseltilmesi, küresel ihracattan daha fazla pay alınması, ağırlıklı olarak yüksek teknolojili ürünlerin üretilmesi, nitelikli işgücüne sahip ve aynı zamanda çevreye ve topluma duyarlı bir sanayi yapısına dönüştürülmesi hedefiyle Sanayi ve Teknoloji Bakanlığımız, Ar-Ge Teşvikleri Genel Müdürlüğü tarafından 2012 yılından itibaren yürütülmekte olan Kümelenme Destek Programı kapsamında 4. çağrıya çıkılmış olup son başvuru tarihi 4 Aralık olarak belirlenmiştir.” denildi.

Nevşehir Kızılay Dünya Engelliler Günü'nde engellilerin yanında Nevşehir Kızılay Dünya Engelliler Günü'nde engellilerin yanında

Ayrıca açıklamada, “Bu kapsamda, Nevşehir İl Sanayi ve Teknoloji Müdürlüğü koordinasyonunda, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı uzmanlarının sunumuyla 17 Ekim Salı günü saat 14.30’da çevrimiçi bilgilendirme toplantısı düzenlenecek. Toplantı katılım linki aşağıda bilgilerinize sunulmuş olup, bahse konu toplantıya ilimizde kümelenme potansiyeli bulunan başta Ponza&Bims sektörü, Tarım Makineleri sektörü ile Gıda ve içecek sektörü firmaları olmak üzere bilgi edinmek isteyen diğer firma temsilcilerinin de katılımlarını bekleriz.” ifadelerine yer verildi.

Kaynak: HABER MERKEZİ