Programlarını başarıyla bitirmiş 2 bin 498 öğrencinin şed kuşanarak mezuniyet coşkusu yaşadı.

Yapılan törene Ürgüp Kaymakamı Cüneyt Caner, Ürgüp Belediye Başkanı Ali Ertuğrul Bul, Kapadokya Alan Başkan Yardımcısı Yunus Başar, Nevşehir Kültür ve Turizm İl Müdürü Arda Heb, Nevşehir Gençlik ve Spor İl Müdür Muhsin Özdemir, Nevşehir Tarım ve Orman İl Müdürü Özgür Memiş, Ürgüp İlçe Milli Eğitim Müdürü Savaş Özdemir katılarak öğrencilerin mezuniyet coşkusuna ortak oldu."

KÜN ÖNEMLİ YAŞAM DERSLERİ VERDİ”

Törene katılan Mütevelli Heyet Başkanı Funda F. Aktan, ilk defa bir mezuniyet törenimizi Kurucu Mütevelli Heyet Başkanı Alev Alatlı’nın yokluğunda gerçekleştirdiğimizi, ama yolumuza onun da isteyeceği gibi azimle devam etme kararlılığında olduğumuzu ifade etti.

Mezunlara seslenen Aktan, “Alev Hanım’ın deyişiyle; Gencecik bir insanın tek bir saniyesini bile angaryaya dolayıp zayi etmesine razı değiliz! Türkiye’nin asgari 250 yıldır karşı karşıya olduğunu düşündüğümüz liyakat sorununun çözümünde önceliğin eğitimde olması gerektiğine inanıyoruz ve bu yolda çalışmaya devam edeceğiz. Sevgili mezunlarımız, KÜN size sadece akademik bilgi vermekle kalmadı. Aynı zamanda hayat boyu kullanabileceğiniz önemli yaşam dersleri de verdi. Liyakatın, ahlâkın, dürüstlüğün, yenilikçiliğin önemini öğretti, çevreye ve topluma duyarlı bireyler olmanızın önünü açtı. Burada edindiğiniz değerlerle geleceğin önderleri olacağınıza, her birinizin mezuniyet sonrasında büyük başarılara imza atacağına canı gönülden inanıyorum.” diye konuştu.

KÜN’de mübadelenin izleri konuşuldu KÜN’de mübadelenin izleri konuşuldu

“SİZLERİ HİÇBİR ZAMAN YALNIZ BIRAKMAYACAĞIZ.”

Kapadokya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hasan Ali Karasar: “Hepinizi KÜN ailesinin birer ferdi olarak yürekten kutluyorum. Gelecekteki başarılarınızın takipçisi olacağız. Sizleri hiçbir zaman yalnız bırakmayacağız.”

Bugünün, bilgiye, keşfetmeye ve kendimizi geliştirmeye adanmış yılların bir meyvesi olduğunu belirten Karasar, mezunlara seslenerek, “Sizler burada geçirdiğiniz süre boyunca yalnızca akademik çalışmalar yapmakla kalmadınız, yalnızca bilginizi arttırmadınız, aynı zamanda akıl, ahlâk, adalet, adap çerçevesinde kendinizi yetiştirdiniz. Önemli tecrübeler edindiniz, kurduğunuz dostluklar biliyorum ki ömür boyu sürecek” dedi. Akademik ve idari kadromuza teşekkür eden Karasar, “Sizler mezunlarımızın bugünlere gelmesinde en büyük emek sahibisiniz. Büyük gayret sarf ettiniz. Onlara sadece bilgi, beceri kazandırmakla kalmadınız aynı zamanda doğruyu, adaleti ve etik değerlerimizi öğrettiniz. Her zaman tekrarlamakta fayda gördüm. Akıl, ahlak, adalet ve adap mottomuzdan hiçbir zaman ayrı olmadınız. Sizlere bu özverili çalışmalarınız için hassaten teşekkür ederim” dedi. Mesleki ve teknik eğitimde izinden gittiğimiz Ahi Evran’ın sözlerini hatırlatan Karasar, “Hak ile sabır dileyip, bize gelen bizdendir. Akıl ve ahlâk ile çalışıp, bizi geçen bizdendir. Sizden her zaman arzumuz bizleri geçmeniz, bizleri fersah fersah geçmenizdir” dedi.

2024 sınıfı birincisi Turist Rehberliği (Uzaktan Öğretim) Bölümü öğrencisi Osman Cihan Sert’in 2024 mezunları adına yaptığı konuşmanın ardından bölüm birincisi olan öğrencilere ödülleri takdim edildi.

Açılış programının ardından mezun olan öğrencilerin şed kuşatma törenine geçildi.

448181910 18439703095021794 2870054446566308358 N441920857 18439703050021794 1846263719834976982 N

Kaynak: BÜLTEN