Yazıcı, 2023-2024 eğitim öğretim yılının birinci döneminin huzur ve mutluluk içerisinde tamamlandığını belirtti.

“EVLERİMİZİN NEŞESİ ÇOCUKLARIMIZ BİZLERİN EN KIYMETLİ VARLIKLARIDIR”

19 Ocak 2024 Cuma günü Nevşehir genelinde okul öncesinde 7 bin 463, ilkokulda 18 bin 560, ortaokulda 17 bin 354 ve ortaöğretim kademesinde 16 bin 621 olmak üzere toplamda 59 bin 998 öğrencinin karne alacağını aktaran Yazıcı, “Öğretim yılının birinci döneminin başarıyla tamamlanmasında özveriyle çalışan yönetici, öğretmen ve tüm eğitim çalışanlarımıza göz aydınlığımız çocuklarımızın bu günü ve yarınları ile Türkiye 100. yılının inşası yolunda verdikleri emek ve gayretleri için teşekkür ederim.” dedi.

Evlerin neşesi çocukların en kıymetli varlıklar olduğunu söyleyen Yazıcı, “Türk Milli Eğitiminin genel amaçlarında da ifade edildiği üzere beden, zihin, ahlak, ruh ve duygu bakımından dengeli ve sağlıklı, gelişmiş kişilik ve karaktere sahip bireyler olarak yetiştirmek, ilgi, istidat ve kabiliyetlerini geliştirerek bilgi, beceri, davranışları ile birlikte iş görme alışkanlığı kazandırmak suretiyle, onları toplumun mutluluğuna katkıda bulunacak bir meslek sahibi olmalarını sağlamak öğretmenlerimizin ve eğitim kurumlarımızın en önemli hedeflerindendir.” diye konuştu.

Yazıcı mesajına şöyle devam etti;   “Sayın Velilerimiz;  Tatil; psikolojik ve fizyolojik olarak dinlenmeye, rahatlamaya, eksiklerimizi çocuklarımızla birlikte gözden geçirip tamamlamaya fırsat bulacağımız zaman dilimidir. Yarıyıl tatili de eğitim-öğretim sürecinin molası gibidir. Yenilenmek ve motivasyon için de önemli bir fırsattır.

Simya Kolejinde MATBEG sınavı yapıldı Simya Kolejinde MATBEG sınavı yapıldı

 Çocuklarımızın karne heyecanına ortak olmak, başarılarını övmek, onları motive etmek veli  olarak ilk başta yapmamız gerekenlerdir. Bunun yanında karnedeki olumsuz veya beklentilerimize karşılık gelmeyen durumları anlayışla karşılamak ve öğrencilerimize baskı yapmamak, tatilin bu olumsuzlukların üstesinden gelmek için önemli bir fırsat olduğu duygu ve düşüncesini söylem ve davranışlarımızla çocuklarımıza hissettirmemiz onların mutlu ve başarılı bireyler olmalarında önemli bir etken olacaktır.

Sevgili Öğrenciler;  Yapacağınız bir planlamayla tatilinizi daha mutlu ve verimli geçirebilirsiniz. Yapacağınız plan ve aktiviteler yeteneklerinizi geliştirecek, bilgi, birikim ve kişisel gelişiminize katkı sağlayacak şekilde olmalıdır. Bu nedenle, kendi yeteneklerinizi iyi keşfetmeniz ve çevrenizde bu yeteneklerinizi geliştirecek ortamlara dahil olarak mutlu ve umutlu olmanın yöntemlerini bulmanız çok önemlidir. Çünkü, esas olan sizin mutluluğunuzdur. Sizin mutluluğunuz bizim de mutluluk vesilemizdir. Sizler, bizim nezdimizde varlığınızla çok değerlisiniz. Bizler, sizlerin hizmetkarı olmanın kıvancı ve huzurunu yaşıyoruz. Amacımız her daim mutlu ve umutlu olmanızdır. Çünkü, ''mutlu çocuk umutlu çocuktur. ''

Bu duygularla, İlimizin mümtaz eğitim camiasına, eğitime destek veren ve katkı sağlayan herkese teşekkür ederek çocuklarımız mutlu olsunlar diye büyük bir gayret ve özveriyle çalışan eğitim camiamıza ve öğrencilerimize huzurlu ve mutlu bir tatil dilerim.”

Kaynak: HABER MERKEZİ