Muhtar adayı Kozan, muhtarlığı sadece ikametgah belgesi veren bir alan olmaktan çıkarmanın gerekliliğini dile getirerek, daha yaşanılır alanlar haline getirilmesi gerektiği inancını taşıdığını belirtti.

Kapadokya Balon ve Kültür Yolu Festivali’nin hazırlıkları değerlendirildi Kapadokya Balon ve Kültür Yolu Festivali’nin hazırlıkları değerlendirildi

Kozan yaptığı açıklamada, yetki alanlarını mahalle sakinleri ile birlikte genişletmeyi hedefleyen bir çalışma ortaya koymaya azami gayret göstereceklerini vurgulayarak, şöyle konuştu: “Muhtar, aslında insanların bire bir seçtiği tek yönetici. Milletvekillerini de, belediye başkanlarını ve il genel meclis üyelerini de parti üzerinden seçiyoruz. Bir tek muhtarlara yüz yüze konuşarak tanıyarak oy veriyoruz.  Bunun için de muhtarlık, halkla sürekli birlikte olup yüz yüze gelebileceğiniz çok kıymetli bir alan. O yüzden muhtarlar isterse, sadece genel geçer görevlerini yapar, 8-5 saatleri arasında çalışır, parasını alır gider. Ancak, bizim gibi muhtarlığı bizim gibi algılayan kişiler için muhtarın işi asla bitmez. Biz kendi yetki alanlarımızı yetkiye ihtiyaç duymadan, mahalle sakinleriyle birlikte genişletmeyi hedefliyoruz. Diyoruz ki, mahallemizdeki bütün ihtiyaç sahiplerini belirleyip bu ihtiyaçlar doğrultusunda kampanyalar yapalım, kooperatifler oluşturarak üretimi artıralım, bunlar yetkiyle olan şeyler değil, bunlar bir araya gelip, değerli mahalle sakinleriyle birlikte dayanışma ruhu ile yapılacak şeyler. Muhtar da bunlara ön ayak olur. Bu noktada biz bu tür çalışmalara öncü olmak istiyoruz.” dedi. 

Kaynak: HABER MERKEZİ