Beraberinde Başkan Yardımcısı Murat Çopur ile birlikte NEVÜ Rektörü Aktekin’i makamında ziyaret eden MÜSİAD Nevşehir Şube Başkanı Çakır, ulusal ve uluslararası işadamlarını bir araya getiren ve kamu yararına faaliyet gösteren dernek olarak yurt içi ve yurt dışında yürüttükleri çalışmalar hakkında bilgi verdi.

NEVÜ’nün de hali hazırda sahip olduğu imkanlar doğrultusunda üniversite ve sanayi iş birliğinin geliştirilmesine yönelik yürüttüğü çalışmaların ve desteklerin memnuniyet verici olduğunu ifade eden Başkan Çakır, Rektör Aktekin ve yönetimine teşekkür etti. 

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Aktekin ise üniversite olarak Nevşehir’in başta turizm ve sanayisi olmak üzere, sahip olduğu tüm değerleriyle birlikte kalkınmasına büyük önem verdiklerini belirtti.

Rektör Aktekin YÖK’ün gönderdiği ödülleri teslim etti Rektör Aktekin YÖK’ün gönderdiği ödülleri teslim etti

Aktekin bu hedefler doğrultusunda üniversite bünyesinde faaliyet gösteren ve çeşitli firma ile iş insanlarına Ar-Ge destekleri veren Kapadokya Teknopark aracılığıyla da, üniversite- sanayi iş birliğini daha etkin bir biçimde uygulamak için yenilikçi ve katma değeri yüksek faaliyetler gerçekleştirmeyi amaçladıklarını söyledi. 

Kaynak: HABER MERKEZİ