Ülke genelinde Diyanet İşleri Başkanlığı ve Türkiye Diyanet Vakfı koordinesinde "Ramazan ve Zekat İyilik Buluşmaları" düzenleniyor.

Ergenlik dönemi bülteni yayınlandı Ergenlik dönemi bülteni yayınlandı

Bu kapsamda Nevşehir İl Müftülüğü ev sahipliğinde zekat konusunda vatandaşları bilgilendirmek ve zekat bilincinin daha geniş kitlelere ulaşmasını sağlamak amacıyla Topuzluhan Sosyal Tesislerinde iftar programı düzenlendi.

Düzenlenen buluşmaya Diyanet İşleri Başkanlığı İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü Personel Sistemleri Eğitim ve Sınavlar Daire Başkanı Erdal Ertorun konuk oldu.

Nevşehir İl Müftüsü Kazım Güzel refakatinde ilk olarak İl müftülüğüne bağlı merkez Şey’hü-l Kurra Mehmet Rüştü Aşık Kutlu Kur’an Kursunda hafızlarla buluşan Diyanet İşleri Başkanlığı İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü Personel Sistemleri Eğitim ve Sınavlar Daire Başkanı Erdal Ertorun, ardından Cuma namazı öncesi Alibey Camii kürsüsünde, Cuma sonrası ise asrın felaketi depremler nedeniyle Nevşehir’e gelen ve KYK yurtlarında misafir edilen depremzedelerle bir araya gelerek onlarla bir süre sohbet etti.

Daha sonra Nevşehirli hayırseverler, iş insanları, kanaat önderleri, din görevlileri ve daire personeliyle "İyilik Sofrası"nda bir araya gelen Ertorun, “Diyanet İşleri Başkanlığımız ülkemizde yaşanan depremler ve akabinde oluşan dayanışma ve yardımlaşma ruhunu canlı tutmak amacıyla 2023 yılı Ramazan teması ‘’Ramazan ve Dayanışma’’ olarak belirlemiştir. Bu bağlamda; İnfak duygusu yüksek hayırsever halkımızın zekâtlarını kardeşlerimizle buluşturma, bireysel ve toplumsal hayatımıza, birlik ve beraberliğimize, ferdî ve toplumsal dayanışmamıza katkı sağlayacağı dayanışma konusundaki çabaları desteklemek şiarıyla, Ramazan ayının dayanışma içerisinde geçirilmesine katkı sağlamak, hayırda yarışmayı teşvik etmek, başta depremlerde mağdur olan kardeşlerimiz olmak üzere maddi-manevi dayanışmayı sürekli hale getirmek amacıyla Diyanet İşleri Başkanlığı ve Türkiye Diyanet Vakfı koordinesinde Nevşehir İl müftülüğü ev sahipliğinde düzenlenen ‘’Ramazan ve Zekat İyilik Buluşmaları” iftar programı için bir aradayız.

Yüce Allah’ın koyduğu bütün ilahi hükümler kullarının yararına, dünya ve ahiret mutluluğuna yöneliktir. Onun her emir ve yasağında nihayetsiz hikmetler vardır. Çünkü Yüce Allah hakîm’dir, her işinde Takdim hikmet sahibidir, boş şeyleri yaratmaktan ve emretmekten münezzehtir. Kulları ancak bilgileri, kabiliyetleri ve gayretleri nispetinde ve Cenab-ı Hakk’ın lutfettiği ölçüde bunlara muttali olabilir. Organizasyonun her aşamasında emeği geçenlere, iyilik soframızın kurulmasında katkısı olan tüm kardeşlerimize teşekkür ediyorum. " diye konuştu.

b79e9b8d-30f2-4a69-9656-68cba80f7b92_750x422