Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından Ürgüp’e 762 kişilik erkek yurdu ve bin 198 kişilik kız yurdu yapılacak.

Proje aşamasının tamamlanmasının ardından, yurt binalarının yapımı için ihale sürecine girildi.

Yetkililer tarafından verilen bilgiye göre, yapılacak olan projeler tamamlandığında, Nevşehir tarihindeki en büyük yurt binası Ürgüp’te faaliyete geçirilecek.

AK Parti Nevşehir Milletvekilleri Süleyman Özgün ve Emre Çalışkan, AK Parti Nevşehir İl Başkanı Ali Kemikkıran, İl Genel Meclis Başkanı Gürbüz Dinç ve Özel İdare Genel Sekreteri Kamil Duru, yurt projelerini yakından inceleyerek, projeler hakkında değerlendirmelerde bulundu.

Milletvekili Özgün, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, "Ürgüp'te hayata geçirilecek olan bu büyük yurt projeleri, gençlerimizin eğitim ve barınma ihtiyaçlarına önemli bir katkı sağlayacak. Şehrimize ve milletimize hayırlı uğurlu olsun." ifadelerini kullandı.

Milletvekili Çalışkan ise, "İlimizin tarihinin en büyük yurt binası yatırımlarını şehrimize kazandırıyoruz. Şehrimize ve Milletimize hayırlı uğurlu olsun. Hep birlikte Nevşehir için çalışmaya devam ediyoruz." dedi.

POMEM sınavlarına hazırlanan gençler için yeni dönem hazırlık kursu kayıtları başladı POMEM sınavlarına hazırlanan gençler için yeni dönem hazırlık kursu kayıtları başladı

F3O_Z6_XcAAo13KF3O_aUZXwAAChL6

Kaynak: RAVZA NUR BAYDEMİR