Akşam saatlerinde Nevşehir Valiliğine gelen Fidan’ı AK Parti Milletvekili Süleyman Özgün, Belediye Başkanı Mehmet Savran, AK Parti İl Başkanı Ali Kemikkıran, vali yardımcıları, kaymakamlar, daire müdürleri, kurum amirleri ve STK temsilcileri karşıladı.

Vali Fidan, kendisine çiçek veren şehit Semih Turgut’un kızı Pelin Turgut’a hediye verdi.

Başkan Savran’dan okul ziyareti Başkan Savran’dan okul ziyareti

Daha sonra Polis Merasim Mangasını selamlayan Vali Fidan, kendisini karşılamak için gelenlerle tek tek tokalaştı.

Valilik Şeref Defteri’ni imzalayan Fidan, burada yaptığı açıklamada, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya’ya teşekkür etti.

Kapadokya’da görev yapacak olmaktan mutlu olduğunu belirten Fidan, “Dünyada benzeri bulunmayan tabiat harikası doğal güzelliklere ve coğrafi oluşumlara, tarihi eser ve kültürel varlıklara sahip Nevşehir ilimize ve bu güzide coğrafyada yaşayan siz kıymetli hemşerilerimize hizmet edecek olmanın onur ve mutluluğunu yaşıyorum.” dedi.

“KAPADOKYA’NIN MARKA DEĞERİNİ YÜKSELTMEK ÖNCELİKLİ HEDEFLERİMİZ”

Türkiye Yüzyılı vizyonu çerçevesinde çalışacaklarını aktaran Vali Fidan, “Üstlendiğim görev ve sorumluluğun bilincinde olarak, bütün mesai arkadaşlarımla birlikte temel yaklaşımımız; adalet ve hakkaniyet ilkelerini esas alan, insan haklarına saygılı, hukuka bağlı, toplumun bütün kesimlerini kucaklayan, güler yüzlü ve şefkatli bir yönetim anlayışı olacaktır. Türkiye yüzyılı vizyonu çerçevesinde gelecek nesillere her alanda daha da gelişmiş bir Nevşehir bırakmak, ülkemizin ve dünyanın en önemli turizm bölgelerinden birisi olan Kapadokya’nın marka değerini daha da yükseltmek öncelikli hedeflerimiz arasında olacaktır. Görevimiz süresince; şehit yakını ve gazilerimiz ile devletin ilgi ve desteğine daha fazla ihtiyaç duyan tüm vatandaşlarımızla yakından ilgileneceğimizi özellikle belirtmek istiyorum. Vazifemizi ifa ederken nihai gayemiz Yüce Allah’ın rızasını kazanmak ve aziz milletimizin hayır dualarını almak olacaktır. Bu doğrultuda, milletvekillerimiz, belediyeler, adli kuruluşlar, üniversiteler, siyasi parti temsilcileri, meslek odaları, sivil toplum kuruluşları, basın ve medya kuruluşları ile her zaman yakın bir iletişim halinde, azim ve gayretle çalışacağız.” diye konuştu.

Hacı Bektaş Veli’yi vefatının 752’inci yılında anan Fidan, şöyle konuştu: “Anadolu’nun manevi mimarlarından; ilmi, imanı ve irfanı ile insanlığı kardeşliğe, sevgi, saygı ve hoşgörüye davet eden, ahlaklı ve erdemli olmayı insan olmanın en temel vasfı olarak tanımlayan Hacı Bektaş Veli Hazretlerini vefatlarının 752. seneyi devriyesinde rahmetle anıyor, her daim onun manevi mirasına sahip çıkacağımızı vurgulamak istiyorum. Bu duygu ve düşüncelerle Nevşehir’de yaşayan tüm vatandaşlarımıza en kalbi hürmet ve muhabbetlerimi sunuyorum.”