2024 Avrupa Şampiyonası kapsamında Türkiye ile Çekya arasında oynanan müsabaka için Nevşehir Belediyesi tarafından Kapadokya Kültür ve Sanat Merkezi bahçesine dev ekran kuruldu.

Nevşehir Belediyesi’nden 200 çocuk için sünnet şöleni Nevşehir Belediyesi’nden 200 çocuk için sünnet şöleni

Müsabakayı izlemek için saatler öncesinden alana gelen vatandaşlara burada Türk Bayrakları dağıtılarak gazoz ve patlamış mısır ikramında bulunuldu.

Maç öncesinde alanı dolduran yüzlerce kişi, Türk Halk Müziği Sanatçısı Ersin Tunç’un seslendirdiği türkülerle keyifli bir akşam yaşarken Tunç, konserde başta Nevşehir olmak üzere İç Anadolu bölgesinden seslendirdiği türkülerle vatandaşlara adeta bir müzik ziyafeti sundu.

Konser sonrasında vatandaşlara hitap eden Nevşehir Belediye Başkanı Rasim Arı, “2 gündür şehirdeki var olan problemlere hızlı çözümler üretebilmek için Ankara’da kamp kurmuştuk. Çok farklı kimlikte, siyasi görüşte kişilerle bir araya geldim. Ankara’da hukukumuz olan her partiden dostlarla bir araya geldik. Şu anda Nevşehir bütün Ankara’da hatta bütün Türkiye’de konuşuluyor. Seçimlerden önce ‘bu şehir iki tane netice ile karşı karşıya kalacak’ demiştim. Ya demokrasisine, kendi iradesine, kendi evladına sahip çıkan bir şehir olarak Türkiye’de gıpta ile bakılan bir şehir olacak, ‘Nevşehirli ile uğraşılmazmış’ denilecek ya da demokrasisine, kendi hakkına sahip çıkamayan bir şehir olarak anılacağını belirtmiştim.

Birincisini tercih edersek bu şehrin kaderinin değişeceğini de söylemiştim. Şimdi tüm Türkiye Nevşehir’in nasıl tarih yazdığını konuşuyor. İyi ki sizin hizmetkârınız, iyi ki sizin bir ferdiniz, iyi ki sizin belediye başkanınızım. Bu unvanı, bu sıfatı, bu onuru başı dik, alnı açık bir şekilde bu şehir için Ankara’da herkese kafa tutacak iradeyi ve desteği bana verdiğiniz için hepinize şükranlarımı ve minnetlerimi arz ediyorum. Bugüne kadar asla bir kibirin içinde olmadım ve söz veriyorum bu tavırda beni kimse göremeyecek. Ben ismimim önündeki sıfata değil sizin kardeşliğinize, sizin ağabeyliğinize ve büyüklerimin evlatlığına talibim. Türkiye’de hiçbir siyasetçiye nasip olmayan bir sevgiyi bana verdiğiniz için ömrümün son nefesine kadar size ihanet etmeyecek ve sizi asla mahcup etmeyeceğim.” diye konuştu.

Konser programının ardından ise dev ekranda Türkiye-Çekya müsabakasını izleyen vatandaşlar alkış ve tezahüratlarla Ay-Yıldızlı ekibe destekte bulundu.

Maç sonrası büyük sevinç yaşayan vatandaşlarla birlikte galibiyeti kutlayan Arı, alana gelen Turk Riders Chopper Clup üyeleri ile birlikte motorsiklete binerek Kayaşehir’de galibiyet turu attı.

195A2297 (Kopyala)195A2483 (Kopyala)195A2582 (Kopyala)

Kaynak: BÜLTEN