Nevşehir’e dereceler elde ederek başarılarla dönen sporcular, antrenörleri Mustafa Karaselek ve Oğuzhan Tiryaki ile birlikte İl Müdürü Özdemir’i makamında ziyaret etti.

Sporcular Eylül Karaslek, Burak Efe Yalçın ve Nuray Evcil ile bir süre sohbet eden Özdemir, başarılarından dolayı sporcuları tebrik etti.

Bisiklet antrenörleri Mustafa Karaselek ve Oğuzhan Tiryaki ise spor camiasına desteklerinden dolayı İl Müdürü Muhsin Özdemir’e teşekkürlerini iletti.

Özdemir, sporda başarının çok çalışmanın yanı sıra azimli ve hırslı olmayı da gerektirdiğini belirterek, “Ben sizlerde bu ışığı görüyorum ve bu ışık sizleri geleceğe emin adımlarla taşıyacaktır. Başarılarınızın artarak devam edeceğine yürekten inanıyorum. Alınan bu dereceler bizleri umutlandırıyor. İnşallah Nevşehir’den ulusal ve uluslararası müsabakalara göndereceğimiz birçok sporcu olacak. Hepinizi tebrik ediyor, başarılarınızın devamını diliyorum." dedi.

NEVŞEHİRLİ SPORCULARIN ELDE ETTİĞİ BAŞARILAR

Nevşehir Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü bisiklet sporcularından Eylül Karaselek, 19 – 20 Ağustos tarihlerinde Yozgat’ta düzenlenen MTB Cup Bisiklet Yarışları’nda U12 Bayanlar Kategorisinde 2. oldu.

Nevşehir Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü bisiklet sporcusu Burak Efe Yalçın da 26 – 27 Ağustos tarihlerinde Kırşehir’de düzenlenen Neşet Ertaş Ulusal Dağ Bisikleti Müsabakaları’nda U15 Erkekler Kategorisinde dereceye girerek 2. oldu.

Avanos’ta öğrendi Tokat’ta atölye açtı Avanos’ta öğrendi Tokat’ta atölye açtı

Nevşehirli sporculardan Nuray Evcil ise, 2 – 3 Eylül tarihlerinde Kocaeli’de düzenlenen Kocaeli Mtb Cup Xco - C/2 Müsabakaları’nda U12 Bayanlar Kategorisinde 3. oldu. 

Kaynak: RAVZA NUR BAYDEMİR