YKS yerleştirme sonuçlarına göre, lisans düzeyinde 2 bin 790 ve ön lisans düzeyinde 2 bin 709 öğrenci NEVÜ’yü tercih etti. Bu sonuçlara göre NEVÜ, yüzde 100 doluluk oranına ve yaklaşık 26 bin öğrenci sayısına ulaştı.

“ÜNİVERSİTEMİZİ TERCİH EDEN GENÇLERİMİZE TEŞEKKÜR EDİYORUM”

NEVÜ’nün Nevşehir ve ilçelerindeki 8 kampüste 10 fakülte, 9 meslek yüksekokulu, 1 yüksekokul, 4 enstitü, 19 araştırma merkezi, 59 öğrenci kulübü ve 12 öğrenci topluluğu ile akademik faaliyetini sürdürdüğünü belirten Rektör Prof. Dr. Semih Aktekin, “Bu vesileyle NEVÜ ailesine yeni katılan öğrencilerimizin ve ailelerinin heyecanını paylaşıyor, üniversitemizi tercih etmelerinden dolayı da kendilerine şahsım, üniversitem ve Nevşehir’imiz adına teşekkür ediyorum” dedi.

 “ÜNİVERSİTEMİZ NİTELİKLİ EĞİTİMİN YANI SIRA GELİŞMİŞ SOSYAL ORTAM SUNUYOR”

Rektör Aktekin, “Güçlü akademik kadrosu, bilimsel ve teknolojik alt yapısı ile ülkemizin seçkin üniversitelerinden biri olan NEVÜ, verdiği nitelikli akademik eğitimin yanı sıra öğrencilerine geniş kapsamlı sosyal, kültürel, sportif imkanlar sunmaktadır. Üniversitemiz bünyesinde uluslararası standartlardaki Kültür ve Kongre Merkezi’nde bilimsel, sosyal ve kültürel etkinlikler, Devlet Tiyatroları tarafından verilen tiyatro temsilleri, resim, seramik sergileri gibi birçok sanatsal etkinlik yer almaktadır. Ayrıca uluslararası standartlardaki kapalı ve açık spor tesislerimizde sportif etkinlikler düzenlenmektedir. NEVÜ, nitelikli bir eğitim-öğretimin yanı sıra sosyal, kültürel ve sportif yönleri gelişmiş, bilgisi ve özgüveni yüksek, milli ve manevi değerlere saygılı gençler yetiştirme hedefini gerçekleştirmektedir.  Kurumsal kültür ve kalite standartlarımızı her geçen gün yükselterek ülkemizin yüksek hedefleri doğrultusunda proje ve çalışmalarımızı sürdürmekteyiz.” diye konuştu.

“KAPADOKYA’DA GÜVENLİ VE HUZURLU BİR ÜNİVERSİTE VE ŞEHİR SİZLERİ BEKLİYOR”

NEVEMM Uluslararası Öğrenme ve Öğretme Merkezleri Ağına katıldı NEVEMM Uluslararası Öğrenme ve Öğretme Merkezleri Ağına katıldı

NEVÜ’nün Kapadokya’nın merkezi Nevşehir ve ilçelerindeki 8 kampüste akademik faaliyetini gerçekleştirdiğini ifade eden Rektör Aktekin, “Her zaman öğrenci merkezli eğitim ve öğretim sistemini benimseyen üniversitemiz nitelikli akademik kadrosu, geniş fiziki alt yapısı, sosyal, kültürel ve sportif imkanlarının yanı sıra huzurlu ve güvenli bir şehirde bulunmakta. Bizi tercih eden öğrencilerimiz, üniversitemizde alacakları eğitimleri ile birlikte dünyanın ve ülkemizin en önemli turizm merkezleri arasında yerini alan, tarihi, kültürel ve doğal güzelliklere sahip Kapadokya’da uluslararası bir kültürel ortamda kendilerini geliştirme fırsatları bulacaklar” ifadelerini kullandı.