Nevşehir’de bugün vefat edenler (3 Mart 2024) Nevşehir’de bugün vefat edenler (3 Mart 2024)

Rektör Aktekin’i makamında ağırlayarak ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Kaymakam Gölbaşı, teşekkür etti.

Gölbaşı, NEVÜ Avanos Güzel Sanatlar Meslek Yüksekokulunun öğrencilerin eğitim-öğretimin yanı sıra Avanos’un sosyal, kültürel, sanatsal ve diğer alanlarda gelişimine ve tanınırlığına büyük katkıları olduğunu söyledi.

Gölbaşı ayrıca ilçe kaymakamlığı ve ilçe halkı olarak üniversiteye desteklerinin artarak devam edeceğini sözlerine ekledi.

Misafirperverliklerinden dolayı Kaymakam Gölbaşı’na teşekkür eden Rektör Aktekin ise, görevinin tekrar hayırlı olması ile birlikte başarılı çalışmalar temennisinde bulundu.

‘Doğal ve Kültürel Miras Turizmi’ alanında ihtisas üniversitesi olarak bölgedeki seramik üretimi ve çömlekçilikte kalitenin yükseltilmesi ve yerel gelenekteki ürünlerin artırılmasına yönelik yürüttükleri projelere de değinen Aktekin, bu kültürel miras turizminin sürdürülebilirliğinin artırılması ve gelişmesine katkı sağlamaya yönelik her türlü projeye açık olduklarını ifade etti.

Aktekin ve Gölbaşı daha sonra yeni eğitim – öğretim yılıyla birlikte ilçeye ve öğrencilere yönelik yapılabilecek ortak çalışma ve projeler üzerine bir süre görüştü.

Kaynak: HABER MERKEZİ