Sahne Sanatları Bölümü Müzik Ana Sanat Dalı’na 2023-2024 eğitim-öğretim yılı için 30’u normal öğretim, 25’i ikinci öğretim, yabancı uyruklu öğrencilerde 4’ü normal öğretim ve 3’ü de ikinci öğretim olmak üzere toplam 62 öğrenci kabul edecek olan NEVÜ Güzel Sanatlar Fakültesi tarafından özel yetenek sınavı 4 Eylül-5 Eylül 2023 tarihlerinde yapıldı.

İki aşamalı olarak yapılan sınava toplam 183 başvuru oldu.

ADAYLARA KAYIT TARİHİ UYARISI

NEVÜ Güzel Sanatlar Fakültesi Sahne Sanatları Bölümü Müzik Ana Sanat Dalı için özel yetenek sınav sonuçları 6 Eylül 2023 tarihinde açıklanacak.

NEVÜ Rektörü Aktekin’den Ankara Müzik ve Güzel Sanatlar Üniversitesi’ne ziyaret NEVÜ Rektörü Aktekin’den Ankara Müzik ve Güzel Sanatlar Üniversitesi’ne ziyaret

Adaylar sonuçlara göre başarılı olmaları halinde 11-15 Eylül tarihlerinde kesin kayıtlarını yaptıracaklar.

Kesin kayıtların tamamlanması ile birlikte yedek adayların boş kalan kontenjanlara kayıtları ise 18 Eylül tarihinde başlayacak.

Bu tarihte yedek liste ilan edilecek ve kontenjan tamamlanana kadar sıradan kayıt alınmaya devam edilecek. Yedek listede adı bulunmasına rağmen belirtilen gün ve saatte başvuruda bulunmayan adaylar haklarını kaybetmiş sayılacak.

Kaynak: HABER MERKEZİ