NEVÜ Dağcılık ve Doğa Sporları Kulübü Akademik Danışmanı Dr. Öğretim Üyesi Toprak Keskin ve NEVÜ İzci Kulübü Akademik Danışmanı Öğretim Görevlisi Mehmet Fatih Tan rehberliğinde üniversitenin akademik ve idari personel ile kulüp üyesi öğrencilerin katılımlarıyla Zemi Vadisi’nde 100. yıl yürüyüşü düzenlendi.

Katılımcılar, Ürgüp yolu üzerinde 1516 rakımlı Babacık Mevkii Kermir Tepesinin eteğinden başlayıp Göreme Açık Hava Müzesi bölgesinde sonlanan yaklaşık 5 kilometrelik parkurda, Türk Bayrakları ve marşlar eşliğinde yürüdü.

NEVÜ’den toplam 43 öğretim elemanı alım ilanı NEVÜ’den toplam 43 öğretim elemanı alım ilanı

İZCİLİK VE DAĞCILIK HAKKINDA BİLGİLENDİRİLDİLER

İzcilik ve dağcılık faaliyetlerinde insanın kendine yetme ve doğada hayatta kalma konularının önemli bir yeri olduğuna değinen kulüplerin akademik danışmanları, bu nedenle kişilerin bu faaliyetleri gerçekleştirirken yürüdüğü yolları, geçtiği patikaları ve tırmandıkları yamaçları iyi bilmeleri konularında öğrencileri bilgilendirdi.

ETKİNLİKTE YARIŞMA VE OYUNLAR GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Öğrencilerin farkındalıklarını ölçmek ve yetilerini güçlendirmek için yürüyüş parkuru boyunca geçtikleri yollar, patikalar, köprüler ve mağaralara dair kendilerine soruların da sorulduğu eğlenceli mini yarışma ve oyunlar gerçekleştirildi. 

Ayrıca Cumhuriyet’in 100. yılında bir araya gelen akademisyenler ve öğrenciler ayrıca vadi yürüyüşü boyunca sosyal sorumluluk adına çevre temizliği de yaptı.

001 (3)001 (1)-6

Kaynak: HABER MERKEZİ