NEVÜ Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Yaşlı Bakımı Programı ikinci sınıf öğrencileri huzurevinde yaşayan yaşlıların kısa ve uzun vadede yaşayacakları ruhsal ve sosyal sağlık sorunlarının önlenmesine ve sağlığın iyileştirilmesine yönelik “Nesiller Arası Dayanışma” sloganıyla gönüllü huzurevi ziyaretleri planladı.

Ziyaretler kapsamında yaşlı bireylerin hoşça vakit geçireceği, gençlerle iletişimlerinin artacağı bireysel ve grup aktiveleri yapılacak.

Toplam altı hafta boyunca sürecek etkinlikte yaşlılara yönelik aktif-pasif egzersiz, solunum egzersizi, müzik ve ritim çalışmaları, ahşap boyama, zihin aktiviteleri ve sohbet saati gibi etkinlik düzenlenecek.

İLK ZİYARET HACIBEKTAŞ RIFAT KARTAL HUZUREVİ SAKİNLERİNE

Yaşlı Bakımı Programı ikinci sınıf öğrencileri huzurevi ziyaretlerinin ilkini Okul Müdürü ve Bölüm Başkanı Doç. Dr. Kamuran Özdil ile Çocuk Bakımı ve Gençlik Hizmetleri Bölüm Başkanı Öğr. Gör. Dr. Ayşen Tükel’in katılımıyla Hacıbektaş’ta bulunan Hacıbektaş Rıfat Kartal Huzurevi’ne gerçekleştirdi.

NEVÜ rektör danışmanlığına iki öğretim üyesi atandı NEVÜ rektör danışmanlığına iki öğretim üyesi atandı

“Nesiller Arası Dayanışma” fikri çerçevesinde gerçekleştirilen ziyarette öğrenciler tarafından koordine edilen egzersize yaşlılar yüksek motivasyonla katıldı. Egzersiz sonrasında yöresel türkülere de eşlik eden huzurevi sakinleri,  düzenlenen ziyaret programına ilişkin memnuniyetlerini ve beklentilerini dile getirdi.

Ziyaretin gerçekleştirilmesine verdiği destekten dolayı NEVÜ yönetimine, teşvik edici ve iş birlikçi yaklaşımlarından dolayı Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Halit Açar ile Hacıbektaş Rıfat Kartal Huzurevi ekibine teşekkürleri eden SHMYO Müdürü Özdil, etkinliğin üniversite, toplum ve nesiller arası dayanışma kapsamında uygulanacak örnek bir model oluşturacağını söyledi.