TFF 3. Lig 4. Grup’ta 29. haftanın ardından görünüm TFF 3. Lig 4. Grup’ta 29. haftanın ardından görünüm

Nevşehir Organize Sanayi Bölgesinde faaliyet gösteren Seypack Paketleme Makine ve OMS Makine Fabrikalarında gerçekleştirilen uygulamalı eğitim protokolü imza törenine; MYO Müdürü Doç. Dr. Yasin Polat, MYO Elektronik ve Otomasyon Bölüm Başkanı Öğretim Görevlisi Dr. Yunus Kara, Seypack Paketleme Makine Yönetim Kurulu Başkanı Arif Seyhan adına Ebru Özdemir ve OMS Makina adına Genel Müdür Mehmet Kahraman katıldı.

Yükseköğretimde Uygulamalı Eğitimler Çerçeve Yönetmeliği ve NEVÜ MYO Uygulamalı Eğitim Yönergesi kapsamında imzalanan protokolün önemine değinen Polat “MYO öğrencilerimizin eğitimini aldıkları ön lisans programları ile ilgili sektörel çalışmaları yakından tanımalarını, öğrenim süreleri içinde edindikleri teorik bilgileri pekiştirmeyi, laboratuvar çalışmalarında kazandıkları becerileri geliştirmeyi, işletme organizasyonlarını, üretim süreçlerini, sektördeki yeni teknolojileri tanımalarını ve deneyim kazanmalarını sağlamak amacıyla ilgi sektör temsilcileriyle bir araya gelerek iş birliği protokolü imzaladık.” dedi.

Ayrıca kamu, üniversite ve sanayi arasında “İş Birliğine Dayalı Eğitim Modeli” oluşturacak protokolün nitelikli insan kaynağının geliştirilmesine de önemli katkılarda bulunacağını belirten Polat, desteklerinden dolayı Rektör Prof. Dr. Semih Aktekin ve firma temsilcilerine teşekkür etti.

Üniversite  sanayi iş birliğinin önemine vurgu yapan Özdemir “Geleceğimizi inşa edecek öğrencilerimizi en iyi şekilde yetiştirmek, ortak çalışmalarla uygulama alanlarını genişletmek, öğrencilerin mesleki eğitimlerine katkıda bulunmak, üniversite ve sanayi arasındaki iş birliğini artırarak ülkemizin teknolojik gelişimine katkı saylayacak olan protokolün hayırlı olmasını temenni ediyorum.” diye konuştu.

Piyasa beklentilerine uygun ve aranan nitelikte elemanlar yetiştirmenin önemine değinen Kahraman ise mesleki eğitimde nitelikli öğrenci yetişmek için uygulamalı eğitimlerin birçok alanda genişletilmesi gerektiğini, başlangıç olan bu protokolün tüm taraflara katkı sağlayacağına inandığını söyledi.

Nevü Öğrencilerine Yönelik Eğitim Protokolü Imzalandı (2)

Kaynak: HABER MERKEZİ