Deprem bölgesinden NEVÜ'ye geçiş yapmak isteyen öğrenciler için önemli bilgilendirme  Deprem bölgesinden NEVÜ'ye geçiş yapmak isteyen öğrenciler için önemli bilgilendirme 

NEVÜ Rektörü Prof. Dr. Semih Aktekin, 2016-2023 yılları arasında “Türkiye Büyük Millet Meclisi Genel Sekreteri” olarak görev yaptıktan sonra 10.08.2023 tarihli ve 376 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile Aksaray Valisi olarak atanan Vali Mehmet Ali Kumbuzoğlu’nu makamında ziyaret ederek yeni görevinin hayırlı olması temennisinde bulundu.

Rektör Aktekin, ziyarette merkez yerleşke ile birlikte 7 ilçede kampüsü bulunan NEVÜ’nün akademik, idari personel ve öğrenci sayısı başta olmak üzere, fiziki yapılanması, fakülte, yüksekokul, enstitü, MYO, araştırma merkezleri, sosyal tesisleri hakkında Vali Kumbuzoğlu’na bilgi verdi.

Aktekin ayrıca, YÖK tarafından belirlenen ‘Bölgesel Kalkınma Odaklı Üniversiteler’ arasında ‘Doğal ve Kültürel Miras Turizmi’ alanında ihtisaslaşan üniversite olarak bulundukları şehrin, bölgenin ve ülkenin sahip olduğu değerleriyle her alanda büyüyerek gelişmesine katkıda bulunmaya yönelik yürütülen proje ile çalışmalara değindi.

Aktekin, Aksaray Helvadere’de gerçekleştirilen ‘Mokissos Heritage: Bir Geç Antik Çağ Kompleksini Yeniden İnşa Etmek’ adlı ihtisaslaşma projesinin çıktılarına dair bilgi paylaşımında bulundu.

Aksaray Valiliği ve NEVÜ arasında sürdürülen iş birliği faaliyetleri ile Kapadokya bölgesinin kültürel mirası yeni bulgularla desteklenerek bölge destinasyonuna önemli katkılar sunulacağını belirten Rektör Aktekin, Aksaray Valiliğinin vermiş olduğu destekten dolayı da teşekkür etti.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek Rektör Aktekin’e teşekkür eden Vali Kumbuzoğlu ise, üniversite-şehir, üniversite-sanayi, üniversite-kamu ve üniversite-turizm iş birlikleri kapsamında NEVÜ’nün yürüttüğü proje ve çalışmaların memnuniyet verici olduğunu söyledi.

1-720

Kaynak: BÜLTEN